Kukurydza GMO groźniejsza niż sądzono

Opublikowano: 18.04.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 13

Z badań które zdołały wyciec wynika, że kukurydza modyfikowana genetycznie zawiera zaskakujący poziom toksycznych substancji chemicznych. Pokazują one dobitnie, że zapewnienia o jej nieszkodliwości są fałszywe.

Według analizy, kukurydza GMO testowana przez Profit Pro zawiera chlorek, formaldehyd i glifosat, czego nie ma w tradycyjnych kukurydzach a ich stężenie w próbkach GMO wynosiła odpowiednio 60, 200 i 13 ppm. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (FDA) twierdzi, że zawartość glifosatu w wodzie pitnej nie przekracza 0.7 ppm. Niektóre zwierzęta poddane działaniem glifosatu w stężeniu około 0,1 ppm mają uszkodzone narządy.

Dr Don Huber powiedział, że glifosat jest silnym organicznym związkiem chemicznym, który unieruchamia dodatnio naładowane składniki mineralne takie jak mangan, kobalt, żelazo, cynk oraz miedź, które są niezbędne dla normalnego funkcjonowania fizjologicznego gleby, roślin i zwierząt. Ten sam glifosat używany jest do opryskiwania upraw w celu niszczenia chwastów. Rośliny modyfikowane genetycznie zawierają podobno gen kodujący syntazę EPSPS odporną na jego działanie. Badania wykazują, że naturalna kukurydza w porównaniu z tą modyfikowaną zawiera odpowiednio 437-krotnie większe ilości wapnia, 56-krotnie więcej magnezu i 7-krotnie więcej manganu.

Bez względu na to jak bardzo mogą być szkodliwe rośliny modyfikowane genetycznie, nie można nic z tym zrobić. 26 marca prezydent Barack Obama podpisał ustawę HR 933, która jest przez ludzi wprost nazywana “Ustawą o ochronie Monsanto”. Ma ona chronić korporacje biotechnologiczne od jakichkolwiek sporów. Firmy które zajmują się GMO zezwalają na sadzenie i sprzedawanie tych roślin, mimo wielu zagrożeń jakie mogą powodować dla zdrowia konsumentów.

Na podstawie: RT
Źródło polskie: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
voltan91
Użytkownik
voltan91

Ręce opadają od tych informacji naprawdę… :(
Trzeba by było upowszechniać listy pól na których sadzone są odmiany GMO i palić je ile wlezie.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Za takie czyny Obama powinien być wciągnięty na listę zbrodniarzy przeciwko ludzkości.

lboo
Użytkownik
lboo

@Murphy: Raczej powinien skończyć w psychiatryku, jak większość naszych rządzących. Bo jak widać sposób funkcjonowania ich mózgu uniemożliwia im koegzystencję ze zdrową większością społeczeństwa.

manriusz
Użytkownik
manriusz

Gdyby USA robiły burdel tylko u siebie to jeszcze mógłbym to zaakceptować.Oni jednak chcą wciskać to gó..o wszystkim dookoła, wpierając ludziom że to dla ich dobra.Monsanto i podobne molochy powinny być rozparcelowane jako zagrożenie dla ludzkości.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Mimo wielu doniesień o szkodliwości GMO, jest masa ludzi twierdzi że modyfikowanie nasion zmniejszy głód na ziemi. Ale nie trudno się z nimi zgodzić, jak wszyscy zaczną to jeść to głód jak i większość ludzi zniknie.

(a jakiś “nasz” politykier chciał wprowadzić na rok produkcję gmo w Polsce:) )

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

Tych działań głupotą nie można nazwać, to zamierzone działania….
Wcale się nie zdziwie jak juz wpierda@#$y to gó$#@. Tak jak to w stanach zrobili, jeździły ciężarówki i rozspywały na przydrożnych polach nasiona niby że przypadkowo wypadające z paki… , a wiadomo jak już kilka nasionek wyrośnie to rozsieją się na całe pole.

dfg
Użytkownik
dfg

Wszyscy chcą tylko kasę i mają w d… co się komu stanie, od taksiarza i przekupy do posła czy prezesa, wszyscy tak samo są egoistyczni i są takimi samymi ignorantami.
Współczuję dzieciom urodzonym w ostatnich latach, bo będą żyły w “ciekawych czasach”, w czasach tyranii i wojen.

egzopolityka
Użytkownik

Ludzie u władzy mają interes w tym żeby jak najwięcej ludzi cierpiało. Albo dostają naciski od illuminati albo są bezpośrednio sterowani psychicznie przez NCP. Celem jest maksymalne wydzielanie negatywnej energii przez cierpiącą ludność, gdyż tą energią żywi się negatywna cywilizacja pozaziemska (NCP), która kontroluje ludzkość od 300 000 lat. Sprawa ta wyjdzie na jaw prawdopodobnie dopiero w ostatniej chwili (może na kilka tygodni przed końcem, czyli najdalej około grudnia 2014), gdyż jest bardzo skrzętnie ukrywana. Nie wiem czy w tym roku ludzie to zrozumieją. To będzie zależeń od szybkości zmian w przyrodzie. Jeśli zmiany te się nasilą tak bardzo, że ludzie zrozumieją że to może być już koniec cywilizacji, przestaną słuchać tłumaczeń rządu i będą uważnie słuchać ludzi takich jak ja.

exxon
Użytkownik
exxon

monsanto to twierdza nie do zdobycia i wyniszczy ludzkość pomimo protestów i zada cios żyjącym dla własnej korzyści …

agama
Użytkownik

Czas wykorzystany na biadolenie jest lepiej poświęcić na podpisanie petycji:

http://odkryj.wolnemedia.net/story.php?title=petycja-przeciwko-dzialaniom-monsanto

filewalker
Gość
filewalker

Szkoda czasu na petycje ! Oczywiście, można podpisywać petycje jeśli uspokaja to czyjeś sumienie ale nie przynoszą one żadnego namacalnego skutku. Jeśli popatrzymy na to z kim wojujemy to odnoszę nieodparte wrażenie, że petycje są bronią co najmniej nieadekwatną. Nie mówię żeby uciekać się do metod stosowanych przez Monsanto. Wystarczy napisać ustawę o całkowitym zakazie stosowania GMO w Polsce i tak mocno naciskać na posłów aż stracą oddech i uchwalą ustawę. Do tego przedsięwzięcia przydałoby się mieć “swoich” ludzi w parlamencie.
Mamy choć jednego ?

Libertus
Użytkownik
Libertus

Firmy zajmujące się produkcją nasion genetycznie modyfikowanych, zadbają też o to żebyśmy nie mogli nic uprawiac na naszej ziemi. Słyszeliście o podniebnych smugach chemicznych, które sa widoczne codziennie na niebie za pomocą których są na nas zsypywane i na naszą ziemię z bliżej nieokreślonych samolotów wszelkiego rodzaju związki chmieczne, metale virusy i bakterie?

danush
Użytkownik
danush

Libertus. To zjawisko widzę od kilkunastu lat.Teraz dzieje się

danush
Użytkownik
danush

cd. codziennie.Jeśli nie wiesz nic o chemitrails -wygoogluj to słowo,lub “smugi chemiczne”.Cieszę się,że jesteś następnym człowiekiem,który o tym wie…