Kuba wstrzymuje „walkę” z dolarem

Opublikowano: 18.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1280

Władze Kuby od 20 lipca zrezygnują z prowizji w wysokości 10% przy wymianie dolarów amerykańskich w bankach, która obowiązuje od ponad 15 lat – poinformowała gazeta „Gramma”.

Władze Kuby podjęły takie działania w ramach walki z kryzysem wywołanym przez zaostrzenie blokady przez USA na tle pandemii koronawirusa. Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki Kuby Alejandro Gila działanie to pozytywnie wpłynie na wszystkich Kubańczyków w kraju i za granicą.

Prowizja w wysokości 10% została wprowadzona w 2004 roku, gdy Stany Zjednoczone zaczęły zwiększać presję na zagraniczne banki, w których Kuba zdeponowała dolary w gotówce. Podjęto działania mające na celu zniwelowanie ryzyka i dodatkowych kosztów związanych z przelewem walut obcych do banków zagranicznych. W tym przypadku kurs własnej waluty jest powiązany z dolarem.

Wcześniej władze Kuby zwróciły się do ONZ z prośbą o zniesienie sankcji wobec tego kraju podczas pandemii koronawirusa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 18.07.2020 13:15

    Co ma Kuba, że tak się jej czepiają? Jakąś ropę? Uran? Czemu są na nią sankcje?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.