Ktoś sabotuje elektrownię w Bełchatowie?

Opublikowano: 23.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1674

Dziwne rzeczy ostatnio się dzieją. I, co ciekawe, większość z nich ma miejsce w Bełchatowie i okolicy.

Kilka dni temu (poniedziałek 17 maja 2021 roku) doszło do wielkiej awarii prawie wszystkich bloków energetycznych w Elektrowni Bełchatów w Rogowcu. Żeby Polacy tego nie odczuli, energia musiała być kupowana z zagranicy. Następnego dnia – jak ogłoszono – awarię opanowano, bloki stopniowo przywrócono do życia. Ponoć zawinił człowiek.

Portal Money.pl, w związku z awarią, napisał: „na mapie drogowej polskiej transformacji energetycznej i realizacji celów unijnego Zielonego Ładu jest również przewidziany model dekarbonizacji. Zdaniem wiceministra „PEP pokazuje cały proces transformacji i dochodzenia do projektu Zielonego Ładu do 2050 r. (…) Wiceminister powiedział również, że drugim elementem, który jest realizowany i który wskazuje mapę drogową transformacji energetycznej w Polsce, jest umowa społeczna z górnikami, która „zakłada pewną formę likwidacji polskiego górnictwa w sposób zrównoważony, stabilny i odpowiedzialny”. (…) Droga do neutralności [klimatycznej – przyp. red] zapewne nie będzie łatwa, co pokazała też awaria. Okazało się, że konwencjonalne źródła energii, uważane za stabilne, mogą sprawiać kłopoty”.

W piątek GKS Bełchatów zagrał z Radomiakiem Radom. Zanim jednak mecz się odbył doszło do dość niecodziennej sytuacji. Zapalił się jeden z jupiterów oświetlających stadion, a konkretnie znajdująca się wewnątrz słupa instalacja elektryczna. Było mnóstwo dymu i niepewności. Wezwana na miejsce straż pożarna ostatecznie opanowała sytuację, jednak mecz opóźnił się o około godzinę.

No i sobota, 22 maja 2021 roku. Media donoszą o pożarze taśmociągu w Elektrowni Bełchatów. „Strażacy opanowali pożar, który wybuchł na terenie Elektrowni Bełchatów. Zapalił się przenośnik taśmowy transportujący węgiel do jednego z bloków energetycznych. W akcji uczestniczy ponad 60 strażaków. Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci” – czytamy na RMF24.pl. Cała akcja trwała kilka godzin. Spaliło się 200 metrów taśmociągu.

Potrójny zbieg okoliczności, czy sabotaże?

Autorstwo: S
Źródło: ProKapitalizm.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Collega
Użytkownik

Właśnie!
Na to samo zwróciłem uwagę w jednym z ostatnich postów