Ktoś powycinał drzewa na posesji ministra Szyszko

Opublikowano: 25.04.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 371

Nieznani sprawcy wycieli drzewa z prywatnej działki ministra środowiska prof. Jana Szyszko w Tucznie. To kolejna taka prowokacja. Wcześniej zniszczono tam pracownię szefa resortu środowiska.

“Około godziny 11.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o dewastacji 30 drzew na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Tuczno. Drzewa są poprzycinane na wysokości 130 cm, a ponieważ dzisiaj jest silny wiatr, to po prostu się łamią. Są to różne gatunki, wśród nich świerk srebrzysty, świerk zwyczajny, tuje i daglezje. Wstępnie straty wyceniono na kwotę 500 zł, a przestępstwo została zakwalifikowana jako uszkodzenie mienia. Zgłoszenia dokonała osoba, która opiekuje się posesją” – tłumaczy młodszy aspirant Beata Budzyń z Komendy Powiatowej w Wałczu.

“To niepokojące, tym bardziej, że w najbliższym czasie w Tucznie ma się odbyć spotkanie ministrów środowiska Europy Środkowo-Wschodniej” – mówi nam rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.

To nie pierwszy tego typu incydent po tym jak minister Jan Szyszko wszedł do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej do budynku w Tucznie również włamali się nieznani sprawcy i ukradli z niego poroża jelenia. Dodatkowo w stole zostawili wbitą zakrwawioną siekierę.

“Prowokacja ta ma najprawdopodobniej związek z obecnie trwającymi pracami w Sejmie na rzecz ochrony przyrody” – ocenia minister Jan Szyszko.

Autorstwo: Jacek Liziniewicz
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: Niezalezna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Waldorfus 25.04.2017 12:05

  Niewolnik: Szacunek do samego siebie

  Chcesz aby to ktoś, za ciebie decydował?
  Nagonka i lincz: https://wolnemedia.net/uroczysta-zmiana-starodrzewu-puszczy-bialowieskiej-w-plantacje/#comment-209584
  – funkcjonariuszy, lobbystów i łże-mediów, swoje zrobiły.

  Swoją drogą… Wprawdzie wyciąłem kilka drzew które zagrażały mojemu domowi, który w pocie czoła własnymi rękoma przez połowę swojego życia odbudowywałem. Przedtem nie było by nawet szans na ich wycięcie. Teraz, za parę złotych, zamówiłem kilka starych odmian jabłonek. Posadzę je w innym miejscu. A jeżdżąc rowerem po mojej miejscowości, nie zauważyłem jakiejś szczególnie wzmożonej pracy pił łańcuchowych.

  Sadząc drzewa na swoich działkach, ludzie nie robią tego po to aby je wycinać. Drzewa rosną u nich czemuś służąc. A władza – tak jak przez ostatnie ćwierć wieku w Polsce – w III RP – nie jest po to, aby terroryzować, i myśleć za swoje społeczeństwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.