Kto zabił Jolantę Brzeską?

Opublikowano: 26.06.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 590

Sprawa brutalnie zamordowanej działaczki lokatorskiej powraca. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, by minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wznowił śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej.

“Jolanta Brzeska była jedną z organizatorek ruchu lokatorskiego. Jej zwęglone zwłoki zostały znalezione w Warszawie w Lesie Kabackim 1 marca 2011 roku. Znane było jej zaangażowanie w działania środowisk lokatorskich, które z wielką determinacją do dziś zajmują się sprawami osób zagrożonych eksmisją ze zwracanych kamienic i piętnują patologię przy reprywatyzacji nieruchomości warszawskich” – napisali do ministra sprawiedliwości posłowie Maciej Wąsik, Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki.

Jak powiedział ostatni z wymienionych posłów, w latach 2014-2015 burmistrz Pragi Północ, autorzy listu rozmawiali już ze Zbigniewem Ziobrą i uzyskali obietnicę, że ten przyjrzy się sprawie, poprosił o jej dokumenty. Według Pawła Lisieckiego Ziobro ma wydać oficjalną odpowiedź do końca przyszłego tygodnia. Lisiecki stwierdził również, że politycy PiS postanowili starać się o wznowienie śledztwa, gdyż uznali, że po wszczęciu innego śledztwa, dotyczącego reprywatyzacji, pojawił się “odpowiedni polityczny klimat”.

Poprzednie śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej zostało umorzone w 2013 r. Ekspertyza wykluczyła, by Jolanta Brzeska sama podpaliła się w Lesie Kabackim. Sprawców morderstwa nie wykryto.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. major 26.06.2016 08:55

  Czas najwyższy zabrać się porządkowanie “spuścizny” po bananowej III RP, która przyzwalała między innymi na sprzedaż domów wraz z lokatorami, na działania tzw. czyścicieli i tysięcy innych przestępczych praktyk.

  Dobrze, że wreszcie znalazł się ktoś, kto się za to zabierze i nie przeszkodzą w tym beneficjenci tamtego zła zrzeszeni dziś w KODach, .N (niepotrzebnych) i innych POgrobowcach

 2. BrutulloF1 26.06.2016 14:45

  Kocham teorie spiskowe ale w przypadku tej baby obstawiałbym samozapłon. Miną dziesięciolecia zanim do tych ciasnych politycznych łebków dotrze taka hipoteza. Olewnik za to długu uprowadzał się sam bo ktoś dbał o taki tor śledztwa.

 3. smerf 27.06.2016 02:53

  Panie Piotrze Ikonowicz! Może jakiś komentarz? Bardzo bym prosił. albowiem owa historia jest dla mnie niebywała…
  A jak znam życie “zero” jej nie wyjaśni.
  W Panu zatem nadzieja!

 4. skyhigh 27.06.2016 11:23

  (Komentarz usunięty – obrażanie pamięci i dobrego imienia ofiary przestępstwa narusza dobre zasady dyskusyjne. Admin)

 5. BrutulloF1 27.06.2016 15:26

  Samozapłon ma niespotykane właściwości. Żadne oblanie benzyną tak nie działa. Spalenie jest totalne i na popiół i zaczyna się od wnętrza ciała. Nauka już wyjaśniła ten fenomen.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.