Kto wygra światową konfrontację?

Opublikowano: 10.09.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 600

Wojna Rosji z Ukrainą, to kolejny etap konfrontacji tzw. Zachodu (krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych) z blokiem kontestującym obecny system międzynarodowy. Ten blok nie obejmuje tylko Rosji. Głównym rozgrywającym są Chiny, które zintensyfikowały działania na rzecz przyciągania do tego bloku kolejnych państw. Już teraz możemy mówić o szeroko zakrojonej współpracy gospodarczo-politycznej z Indiami, Brazylią i RPA. USA nie zamierzają się biernie przyglądać procesowi destrukcji swojej pozycji na światowej arenie i różnymi metodami starają się ukrócić poczynania chińskie. Pomimo to świat wielobiegunowy zaczyna się powoli kształtować. Jaką rolę odegra w „wojnie hegemonicznej” (jak to określają niektórzy komentatorzy) nasz rejon świata? Czy Polska znowu stanie się zderzakiem dla ścierających się ze sobą sił? I przede wszystkim: kto i kiedy te zmagania ostatecznie rozstrzygnie? O tym w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd zmierzamy?”, gościem Kamila Klimczaka będzie Marcin Hagmajer z Narodowej Akademii Informacyjnej.

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.