Kto nie chce baz USA, nie jest polskim patriotą!

Opublikowano: 21.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 266

„Stała obecność armii USA w Polsce oznacza ogromne podniesienie poziomu naszego bezpieczeństwa. To jasny sygnał dla Rosji, że naruszenie naszej granicy byłoby dla niej wielce kosztowne” – powiedział we wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński.

Szef PiS w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” został zapytany o łączenie ustawy 447 ze stałą obecnością wojsk amerykańskich w Polsce. W odpowiedzi na to pytanie powrócił do „sprawy wpływów rosyjskich”.

„Moskwa zawsze bardzo sprawnie posługiwała się agenturą, a agentura może działać pod różnymi sztandarami. Ostatnio nawet Donald Tusk odkrył, że może tak być. Dla jednych jest to nowość, a dla innych, szczególnie tych, którzy interesują się historią, znana sprawa” – zauważył.

„Ludzie Moskwy występowali w naszych dziejach pod bardzo różnymi hasłami, również odwołującymi się do obrony polskiej tradycji, wolności, niepodległości itd.” – podkreślił.

Przypomniał też, jak w dalekim 1993 roku na zjeździe Porozumienia Centrum ostrzegał przed „takim zagrożeniem”. „Ono się dziś aktualizuje. Bardziej dziś niż wówczas, w pierwszej połowie lat 1990.” – stwierdził. Dlatego, zdaniem Kaczyńskiego, ta zmiana sytuacji geopolitycznej, która ma miejsce teraz, jest dla Polski „niezwykle korzystna”.

“Ten, kto z tym walczy, nie jest polskim patriotą. Jest albo bardzo niemądry i naiwny, albo realizuje interes Rosji. Nie ma innej możliwości” – podsumował.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,29 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

18
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

Kaczor jest glupszy niz to ustawa o glupocie napisana na kolanie przez niego przewiduje. Na Syberie Kaczke wywiesc, bilet w 1 strone, na jego koszt. Badzmy juz laskawi dla idioty zrobmy to, nim przyjdzie zima.
Z PL chce zrobic poligon nuklearny dla potyczki USA vs Rosja.

MakSym
Użytkownik
MakSym

Ten odpad i tak niedługo zdechnie, widać to po nim, być może nawet w tym roku, czego mu serdecznie życzę.
Mam nadzieję, że będzie to koniec Partii Interesów Syjonistycznych.

MvS
Użytkownik
MvS

Nie, bój, nie bój, zaraz wylezie następny potwór. Jak w Pacific Rim. Tylko mechów coś nie widać.

net
Użytkownik
net

Żal czytać niektóre komentarze.
Nie jestem znawcą wojskowości zatem zapytam Seweryn-a i MakSym-a w jaki sposób wy chcecie zapewnić bezpieczeństwo Polsce ?

gajowy
Użytkownik
gajowy

Kto nie daje z chęcią ksiedzu też nie jest polskim patriotą. Kto jeszcze nie jest polskim patriotą?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

W świecie potęg i imperiów nuklearnych dla krajów nienuklearnych budowanie systemu obrony to zawsze jest oprócz zbrojenia, budowanie sojuszy. Skoro nie chcemy być pod butem Rosji, a budowanie rodzimej armii EU nie wchodzi w grę, pozostaje USA. Bo przecież nie Chiny.

Pod tym względem trzeba Kaczyńskiemu rację przyznać.

Nie należy jednak zapominać, ze jako nienuklearny partner, tak czy inaczej jesteśmy na pozycji przegranej w razie konfliktu. Z zasady bowiem imperia prowadzić wolą wojny poza granicami własnych państw. A zatem najważniejszym elementem obrony oprócz silnego sojusznika, jest prowadzenie wyważonej dyplomacji i wprowadzanie dobrych stosunków z sąsiadami i potencjalnymi przeciwnikami. Unikanie konfliktów z mocarzami po pierwsze. I dopiero dobry sojusz, na miejscu drugim.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Atak Rosji na Polskę – do którego raczej nigdy nie dojdzie – nie będzie jej niczego kosztował, ponieważ w razie takiego ataku garstka żołnierzyków amerykańskich zwinie się w przeciągu kilku, najwyżej kilkunastu godzin – natychmiastową ewakuację mają doskonale przećwiczoną.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Niczego się nie uczą na historii – nie czytali książek o historii?! Czy nie wiedzą decydenci polskojęzyczni, że dla nas, z naszym położeniem geopolitycznym nie może być żadnych korzyści z zamorskich sojuszy – jedynym realnym zabezpieczeniem byłby niestety sojusz z silnym sąsiadem, czyli albo z Niemcami albo z Rosją. Sojusz z IV Rzeszą i budowa armii UE czyli Wehrmacht 2 wydaje się być chyba jedyną alternatywą. Problem jednak w tym, że wygląda na to, że UE piłuje gałąź, na której siedzi i zamiast się zbroić na potęgę, zalewa się czarną masą…

Perun
Użytkownik
Perun

@net
Oj żal,żal!
Widzę,że nie tylko na wojskowości, ale na niczym się nie znasz.
Widziałeś kiedyś suwerenne państwo z bazami obcych wojsk?? Jak sowieci mieli u nas bazy przez 50 lat to, czułeś się bezpieczny? może jeszcze Bundeswehre zaprosimy i ukrów? Zadałeś sobie kiedyś pytanie czyim rozkazom jest podporządkowane to wojsko?na czyje rozkazy będzie działać,jak i przeciw komu? bo chyba nie jesteś tak naiwny żeby w sojusze z WASPami wierzyć? Ani I ani II Rzeczypospolita nie wpuszczały obcych armii na swoje terytorium a jak je wpuściły to był ich koniec, historia zatoczyła koło i na progu XXI wieku znaleźliśmy się dokładnie tam gdzie byliśmy pod koniec XVIII – jurgielt, zdrada i obcy żołdacy na polskiej ziemi – rozbiory zaraz po jesiennych wyborach, jak tylko żydzi dostaną czego chcą a dostaną z całą pewnością i między innymi po to tu są ci Yankesi.
Bezpieczeństwo kraju buduje się na rozwoju gospodarki i WŁASNEJ ARMII, na sojuszach realnych a nie egzotycznych jak ten z Yankesami, na zdroworozsądkowej, elastycznej polityce zagranicznej a nie życzeniowej, oderwanej od rzeczywistości i prowadzonej w pozycji klęcznej. Popatrz na Turcję na przykład.
Jeszcze jedno, przed kim niby amerykanie mają nas bronić i kto nam zagraża?? Mamy siedmiu sąsiadów, tylko jeden z nich nie ma wobec nas żadnych roszczeń ani terytorialnych, ani materialnych, ani żadnych, zgadnij który?

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Perun

Masz na myśli ten kraj, którego prezydent twierdzi że rozpad ZSRR to była największa katastrofa XX wieku i marzy mu się wielkie imperium rosyjskie?

hashi
Użytkownik

Panie Kaczyński każdy, kto chce obcych wojsk w Polsce nie jest patriotą . Jest pan zdrajcą.
Ale jak już budować sojusz to ze Słowianami a nie z imperatorem zza oceanu który jest zbyt daleko by w czymkolwiek pomóc.

Wiem, że pasoż.ydy syjo.nu mają plan przesiedlenia 7 mln kolegów z Isra.ela na tereny Wegier, Ukrainy i Polski do roku 2030. Chcą nowej ziemi Po.lin. Wojska USA mają im pomóc w osiedlaniu, pilnują także złóż (tytan, wanad, żelazo, metale ziem rzadkich) na mazurach które docelowo mają przejąć. Sam tytan na terenie Suwałk wyceniany jest na 350 mld $ czyli idealnie na pokrycie Akta 447. Ogólne zasoby wyceniane są na ponad 1000 mld $ i należą do największych w Europie. W Orzyszu obecnie stacjonuje 900 amerykańskich żołnierzy.

Cosmo
Użytkownik

A czy jest tu ktoś, kto zna przysłowie, że jeśli się umie liczyć, to należy liczyć na siebie? Ktoś tu wspomniał o czytaniu historycznych książek. To dobry pomysł. Czy nie lepiej zbudować silną armię na nasze możliwości olewając USA, które będzie tu tak długo, jak będzie się to OPŁACAĆ USA? Ilu z was chciało by widzieć Polskę a w każdym razie jej znaczną część w stanie w jakim obecnie znajduje się Syria a już na pewno nam bliższa pod względem geopolitycznym wschodnia Ukraina? Czy widząc oczyma wyobraźni nacierających ruskich, wolelibyście aby rozjechali naszą armię w tydzień podbijając Polskę tym samym oszczędzając dziesiątki tysięcy potencjalnych ofiar i infrastrukturę, czy toczącą ciężkie walki niczym z czasów powstania warszawskiego, równając z ziemią miasto za miastem wraz z dziesiątkami tysięcy zabitych cywili? Gdyby rządzącym zależało na naszym bezpieczeństwie, to inwestowali by w rodzime uzbrojenie wszędzie tam, gdzie możemy sami zapewnić sobie wystarczalność a już z pewnością zdecydowanie ułatwili by dostępność do broni palnej obywatelom. Może nie każdemu jak leci, ale przynajmniej każdemu obywatelowi po 21 roku życia, zdrowym na umyśle. Co do sojuszy to z każdym chętnym na równych i sprawiedliwych warunkach a nie poddańczo-wasalskich.

Filip Wozinski
Użytkownik
Filip Wozinski

Warto sprawdzić pewne tropy dotyczące głównego “bohatera” tego wpisu.
Postać wyjątkowo szkodliwa, człowiek, który ukrywał przez około dwa i pół roku śmierć własnej matki, by w końcu ogłosić ją 17. stycznia 2013r. – w “dzień judaizmu”, gdy tymczasem zmarła w 2010r. – raczej jeszcze przed “Smoleńskiem”.
Jest jeszcze więcej informacji, ale zapraszam Państwa do samodzielnego ich przepratrzenia:

https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2019/04/oredzia-smolenskie-od-pazdziernika-2016.html

kuralol
Użytkownik

Uważajcie co piszecie bo PIS zaostrzył słynny artykuł 212 ten sam, który zgodnym chórem obiecywali całkiem skasować. Artykuł 212 obecnie jeszcze bardziej ogranicza wolność słowa. Mowę nienawistną będzie już ścigać z urzędu policjant i prokurator, ”pokrzywdzony” (partia polityczna, grupa wyznaniowa, mniejszość seksualna) nawet nie musi już wiedzieć o fakcie swego “pokrzywdzenia” bo urzędnik narodowo wybrany ich wyręczy.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Wprost przeciwnie- umiejscowienie wojsk usa w polsce naraza na niebezpieczenstwo zniszczenie naszego terytorium, prawdziwy patriota inwestuje we własne wojsko, zasoby strategiczne nie odsprzedaje zagranicznym koncernom. mPrawdziwy patriota czci swoich bohaterow i swoja historię a nie żydów!!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Kmiot, nigdy nie zostanie suwerenem na własnej ziemi . Wojny się nie prowokuje Kaczyński , uznając bazy i stacjonowanie wojsk USA za normalne ? Uznając niejawne ustawy USA 447 , to HAŃBA! Handlując życiem ,ziemią i wypracowanym bogactwem Polaków, do tego trzeba być sprzedajnym partyjnym durniem.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@net mówisz o bezpieczeństwie władzy sprawowanej , czy o bezpieczeństwie ludzi? Na wojnie władza pod ochroną , a życie ofiarą ludzi . Bezpieczeństwa Polski nikt ci nie zapewni , w 100% pewne !

net
Użytkownik
net

@Perun
Nie mnie oceniać, czy na niczym się nie znam, ale jak się nie znam, to nie ma problemu bym to napisał. Patrzyłem na mapę świata i w zasadzie 3/4 świata nie jest suwerenne, bo są tam bazy USA, lub Rosyjskie. Proponuję zatem zamieszkać w krajach, które znają się jak ty na suwerenności. Proponuję RPA, Bostwanę, Namibię, Mozambik, albo Madagaskar… Jeśli nie odpowiada Afryka, to może Mongolia, Indie ? Unikaj niesuwerennych Niemiec, Japonii, Australii, Hiszpanii, GB….. Odbiegam od tego czy Rosja zechciałaby nas napaść, ale zmierzyć się z Rosją może tylko armia USA ( i być może już, lub w niedalekiej przyszłości Chiny). Na takie armie jak wymienione wyżej 3 kraje nas nie stać i nie będzie nas stać. Zostaje zatem sojusz. Wolę silniejszy sojusz z USA, bo jak działałoby NATO bez USA było widać w byłej Jugosławii. USA niewątpliwie narobiło wiele bałaganu na świecie, jednak nie widzę, by do otwartych ramion Rosji ustawiała się kolejka chcących wtulić się w nie innych państw. Zejdź na ziemię znafco świata. Nie byliśmy mocarstwem światowym, nie jesteśmy i nie będziemy.