Kto na tym korzysta?

Opublikowano: 15.11.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 760

Nie ma dowodów na to, że jest to atak pod fałszywą flagą – przynajmniej na razie. Natomiast ataki te wydają się dowodzić, że Daesh (czyli ISIL) to certyfikowane profesjonalne operacje z hardcorowymi powiązaniami.

Przebijając się przez mnóstwo doniesień, natknąłem się na wypowiedź obywatela Danii, opisującego jednego z napastników w paryskiej kafejce: super profesjonalny, ubrany na czarno od stóp do głów, AK-47 [kałasznikow], bardzo dobrze wyszkolony. To nie są wasi zwykli bieliźniani zamachowcy al-Zawahiri – to precyzyjni zabójcy. Ten akurat opuścił miejsce zajścia bez uszczerbku i wbrew temu, co mówi francuska policja, nie zostały pojmany. Nie miał na sobie kamizelki samobójców.

Francuski wywiad przysięga, że monitoruje co najmniej 200 obywateli, którzy wrócili z „Syraku”. Trudno o lepszy przykład kiepskiej roboty. Paryż jest hiper-patrolowany. W głowie się nie mieści, że w piątkową noc co najmniej 8 dżihadystów spacerowało sobie swobodnie w stroju profesjonalnych zabójców.

Dla mnie jest to również sprawa osobista. Dżihad przyszedł do mojej dzielnicy w Paryżu. W zeszłym tygodniu wyjechałem z Paryża do Azji, co robię regularnie. Zawsze śmieję się z “Fox News”, kiedy opisują moją dzielnicę jako niebezpieczną, i oczywiście z niewłaściwych/głupich powodów.

Wybrali małą kambodżańską restaurację, tanią i przytulną, gdzie bywalcy są młodzi i stosunkowo dobrze zorientowani. Oznacza to, że rejon mógł być dokładnie badany przez wiele miesięcy.

Wybrali miejsca o silnym symbolizmie.

Macie mecz Francja-Niemcy, z obecnym na stadionie Prezydentem, gdzie giną wszystkie bariery – etniczne, religijne – prawdziwy symbol wielokulturowości.

Macie koncert amerykańskiego zespołu w hali koncertowej wypełnionej młodymi ludźmi.

Macie zwykłe, fajne, kawiarnie pod bokiem w Dziesiątej i Jedenastej – dzielnicach młodej, zorientowanej, świeckiej paryskiej cyganerii.

Wskazuje to na skalibrowane koncepcyjne spektrum – dokładnie zaplanowane przez francuskich insiderów; być może tych powracających z „Syraku”.

Wskazuje to również na monumentalne fiasko francuskiego wywiadu i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Jest tak wiele powodów do reperkusji: jawna i mniej jawna dyskryminacja muzułmanów, doprowadzenie do tego, że czują się jak obywatele drugiej kategorii, rozpieszczanie przez Francję „umiarkowanych rebeliantów”, wojny Sarko Pierwszego i generała Hollande’a w Libii i Mali, potulne naloty bombowe w Syrii, Francja jako goryl NATO.

Czas akcji: kluczowy. Jak tylko USA/Brytyjczycy ogłosili, że „być może” zlikwidowali Jihada Johna. I na kilka godzin przed tym, jak rozmowy w Wiedniu miały wytypować oficjalną listę 10 największych terrorystów w Syrii.

Cui bono?

Autorstwo: Pepe Escobar
Źródło oryginalne: SOTT.net
Tłumaczenie i źródło polskie: PRACowniA4.wordpress.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. W.W. 15.11.2015 19:06

  Każdy o IQ pozwalającym na samodzielne zawiązanie butów wie, że do prowadzenia wojny potrzeba trzech rzeczy – pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.
  Dziś agencjom bezpieczeństwa prześledzenie przepływu pieniędzy nie przedstawia większych trudności.
  Odcięcie źródeł finansowania, to koniec terroryzmu.
  Skoro tak się nie dzieje, to znaczy, że owi terroryści są komuś potrzebni.
  Ano są potrzebni, aby zwalczać władze tych krajów, które nie chcą za darmo oddać swoich zasobów naturalnych koncernom USA i tajnym służbom, żeby one mogły udowodnić racje swego istnienie i dostać od swojego państwa coraz większą kasę, z której nie muszą się rozliczać. Są potrzebni, aby tak zastraszyć zwykłych obywateli, aby samo zadanie pytania o sens wydawania monstrualnej kasy na rozbudowę wojska/tajnych służb, było odbierane jak zdrada interesu narodowego!
  I o to tu chodzi – o kasę.
  .
  USA zaopatrujące w broń terrorystów w Syrii niech teraz niech nie rżnie głupa!
  .

 2. BrutulloF1 15.11.2015 20:56

  Więc jak się dzikusy sunnickie czują niedoceniane to muszą kogoś zabić? Ktoś ich zapraszał? Obiecywał złote góry? Won z nimi i tyle…

 3. BrutulloF1 15.11.2015 21:10

  Więc jak się dzikusy sunnickie czują niedoceniane to muszą kogoś zabić albo chociaż podpalić samochód lub kogoś pobić? Ktoś ich zapraszał? Obiecywał złote góry? To niech ich weźmie i się z nimi obcyndala. Won z nimi i tyle…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.