Kto i jak głosował w Sejmie ws. amerykańskiej ustawy 447

Opublikowano: 10.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 625

Przypomnijmy, że Sejm III RP, podczas 84 posiedzenia w dniu 19 lipca 2019 roku, w głosowaniu nr 12 dotyczącym wniosku o poszerzenie porządku obrad o pierwsze czytanie ustawy Kukiz’15 w sprawie tzw. „JUST Act”, czyli ustawy 447, zdecydowaną większością głosów odrzucił ten wniosek.

Jak wyglądał rozkład głosów? Na 229 posłów PiS biorących udział w głosowaniu, 226 zagłosowało przeciwko przyjmowaniu tego wniosku – czyli całkowicie odrzuciło możliwość przeprowadzenia debaty na temat projektu Kukiz’15. Nikt z posłów PiS nie wstrzymał się, natomiast 8 nie wzięło udziału w głosowaniu. Nie głosowali m.in. posłowie: Anna Siarkowska, Zbigniew Ziobro czy Małgorzata Gosiewska. A kto głosował za przyjęciem wniosku o przeprowadzenie debaty na temat roszczeń żydowskich? Z arytmetyki wynika, że było to 3 posłów. Byli to: Barbara Bubula, Paweł Lisiecki i Michał Wojtkiewicz.

Kim są posłowie PiS, którzy zagłosowali inaczej niż przygniatająca większość ich partyjnych kolegów i koleżanek?

Barbara Bubula to działaczka z Krakowa, związana z rozgłośnią o. Tadeusza Rydzyka. Ma w Radio Maryja stały felieton z cyklu „Myśląc Ojczyzna”. Paweł Lisiecki to polityk z Warszawy, były działacz Stowarzyszenia „Koliber” i Unii Polityki Realnej. Michał Wojtkiewicz natomiast to były burmistrz gminy Tuchów, w przeszłości należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego.

Kto wie, być może tej trójce „sprawiedliwych z PiS”, podczas głosowania, po prostu wcisnęło się nie ten guzik co trzeba. No, ale w zależności od dalszego rozwoju sytuacji zawsze będą mogli powiedzieć, że „przynajmniej chcieli”. W przeciwieństwie do pozostałych 266, którzy bez kiwnięcia palcem odrzucili jakąkolwiek możliwość debaty na temat rysującego się przed Polską niebezpieczeństwa realizacji żydowskich roszczeń majątkowych.

Gwoli sprawiedliwości należy wspomnieć, że za przyjęciem wniosku Kukiz’15 głosowało także 3 posłów PO – KO (Włodzimierz Karpiński, Adam Korol, Izabela Leszczyna), wstrzymało się natomiast 136. Z PSL – KP za przyjęciem wniosku było 17 posłów (w tym Stefan Niesiołowski), przeciw był 1. Z Kukiz’15 za wnioskiem byli wszyscy posłowie klubu obecni na sali tj. 21, z Konfederacji na pięciu posłów, „za” głosowało 3. Liroy i Jakub Kulesza nie wzięli udziału w głosowaniu.

Autorstwo: S
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 10.08.2019 10:26

    Te roszczenia to mega przekręt a okupant odda wszytko swoim za pewnie pokaźna prowizję od tej jawnej gigantycznej kradzieży!Rodacy Wake UP!!!

  2. Cosmo 11.08.2019 09:23

    Coraz więcej wskazuje na to, że powstanie oddolne Polskie Państwo Podziemne 2.0 przy czym nie będzie mieć nic wspólnego z oficjalnymi władzami a jego główną komórką będzie kdyw.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.