Kto i dlaczego zabija aktywistów?

Opublikowano: 22.06.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2545

Najczęściej mówi się o śmierci osób, które zginęły w imię swojej wiary, chrześcijanach, muzułmanach którzy codziennie walczą o przetrwanie na terenach okupowanych przez jednostki terrorystyczne. Rzadko się wspomina o osobach, które giną za swoje przekonania.

Aktywiści walczący o ochronę środowiska kojarzą się z Greenpeace. To ich przedstawicieli najczęściej spotyka się na ulicach dużych miast. Traktowani jako intruzi wiedzą, że w Polsce im nic nie grozi. Inaczej sytuacja ma miejsce w krajach. Na pierwszym miejscu jest Brazylia. Tam ilość zarejestrowanych morderstw aktywistów rośnie z roku na rok.

Dlaczego dochodzi do morderstw?

Przede wszystkim osoby, które umierają wyróżniają się najbardziej wśród aktywistów. Bardzo często udzielają wywiadów prasie i informują o nielegalnych działaniach na terenach objętych ochroną. W ten sposób ponad 200 osób (w latach 2010-2015) zostało zamordowanych w Brazylii. Wszystko dlatego, że informowali ludzi o nielegalnych działaniach na terenie Amazonii. Najczęściej duże firmy zajmujące się obróbką drewna opłacają gangi aby terroryzowały społeczność. Co więcej opłacają oni również urzędników, uniemożliwiając ludziom dostęp do jakiejkolwiek pomocy. Szacuje się obecnie, że 25% drewna znajdującego się na rynku globalnym pochodzi z nielegalnych wycinek drzew.

Global Whitness, który jest twórcą raportu podaje przykład publicznej egzekucji dwóch osób na terenie Filipin. Działacz na rzecz ochrony środowiska został zamordowany na oczach całej wioski, tylko dlatego że sprzeciwiał się działaniom grupy przestępczej.

Raport wzywa środowiska międzynarodowe do walki z przemocą i przestępczością zorganizowaną, jednocześnie nawołując do walki o ochronę środowiska.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: GlobalWitness.org
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.