Kto blokuje wydobycie polskich bogactw na Suwalszczyźnie?

Opublikowano: 01.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1500

Pod przykrywką programów ochrony ekologicznej, być może celowo blokowana jest możliwość eksploatacji gigantycznych złóż surowców w regionie Suwałk. Komu zależy na tym, żeby Polska nie stała się dużo bogatsza?

Obszar olbrzymich bogactw naturalnych objęty jest programem NATURA 2000, ale jeśli oprzemy wydobycie o technologie, za pomocą których budowano metro w Warszawie, to uda się ocalić przyrodę i wytrącić ekologom z rąk ich koronny argument. Można wykorzystać maszynę drążącą TBM. Z jej pomocą, w przeciągu roku da się wydrążyć tunel z Suwałk, na przykład z porzuconej kopalni żwiru.

Dzięki tego typu technologii jest możliwe łatwe połączenie najcenniejszych złóż regionu, a są nimi: Udryn, Jeleniewo i Krzemianka. Dlaczego rząd nie chce wykorzystać wybitnie sprzyjającej, niespotykanej nigdzie indziej na świecie, sytuacji geologicznej dla górnictwa w naszym kraju?

Nasza ruda jest ulokowana w otoczeniu skał magmowych, a te są niezwykle wytrzymałe. Temperatury pozwalają na umieszczenie zakładu przeróbczego wewnątrz kopalni. Urobek z kopalń można transportować wagonami do polskich hut i tam dokonywać jego przeróbki. Środowisko zatem nie ucierpi, a do tego stworzone zostaną tysiące miejsc pracy. Okoliczne gminy dostaną pieniądze za eksploatację, a nasz kraj nie będzie już musiał kupować rudy żelaza od innych.

Państwowy Instytut Geologiczny, szacuje, że mamy około 376 milionów ton czystego żelaza, 96,4 miliona ton tytanu i 14 miliona ton wanadu. Do tego dochodzą: nikiel, chrom, molibden i gal. Po zbilansowaniu złoża ukryte na Suwalszczyźnie, mogą być warte nawet 7-8 bilionów złotych. Skoro istnieją bezpieczne technologie wydobywcze, jest know-how, to dlaczego proces wykorzystania tych zasobów jeszcze się nie rozpoczął?

Dlaczego tak mało się o nich mówi? Kto próbuje to ukryć i dlaczego to robi? Czy aby nasz rząd na pewno realizuje politykę zgodną z interesami Polski?

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 32 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 01.10.2021 15:34

    Skrajna jakaś naiwność przemawia z tego artykułu! “Czy aby nasz rząd na pewno realizuje politykę zgodną z interesami Polski?” Stawianie tego pytania to może było zasadne ale 20-30 lat temu, a nie teraz kiedy dla myślących ludzi, niezmanipulowanych i nieogłupionych przez dezinformacyjne media gadzinowe będące instrumentem antypolskich rządów – jest to oczywiste jak słońce na niebie, że Polska już praktycznie nie istnieje, a wszystkie te i inne jeszcze ogromne bogactwa leżące na ziemiach polskich nie należą już do państwa polskiego (które po prostu nie istnieje) i nie należą do Polaków!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.