Ksiądz w proteście zamienił kościół w bar i przebrał się za kelnera

Opublikowano: 14.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 733

Kościół ewangelicki w Argentynie został otwarty jako bar po pandemii koronawirusa w tym kraju. Stało się tak w proteście przeciwko utrzymaniu zakazu przeprowadzania obrzędów i usług religijnych, pomimo stopniowego otwierania się innych rodzajów usług.

Na sprawę zwróciła uwagę gazeta „Guardian”. Wewnątrz kościoła, znajdującego się w San Lorenzo (prowincja Santa Fe), ustawiono stoły barowe, a pastorzy ubrani jak kelnerzy niosą na tacach biblię podczas nabożeństwa. To wydarzenie jest wezwaniem do ponownego umożliwienia prowadzenia nabożeństw w Argentynie.

Pastor Daniel Cattaneo, który również był przebrany za kelnera, powiedział, że dziś „bar modlitewny” wydaje się być jedynym sposobem na przekazanie słowa Bożego.

Cattaneo zauważył, że stara się bronić swojego konstytucyjnego prawa – wyznawania swojej wiary. „Bary mogą się otwierać, sklepy mogą się otwierać, dlaczego nas dyskryminują”? – oburza się pastor.

Prowincja Santa Fe, w której znajduje się kościół, szczególnie skutecznie powstrzymała rozprzestrzenianie się wirusa i zaczęła odmrażać poszczególne branże, w tym otworzyła bary. Jednak kościoły nadal mogą przyjmować na mszę nie więcej niż 10 osób.

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się już praktycznie na całym świecie. Według statystyk Uniwersytetu Johna Hopkinsa COVID-19 dotknął już 7,6 mln ludzi, 425 tysięcy zmarło, około 3,6 miliona pacjentów wyzdrowiało.

Pierwsze miejsce pod względem liczby zgonów zajmują Stany Zjednoczone (ponad 115 tysięcy zmarłych), kolejne są Wielka Brytania, Brazylia, Włochy, Francja i Hiszpania.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.