Ksiądz powiedział, że Jezus miał erekcję w chwili śmierci

Opublikowano: 13.05.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1677

Katolicki ksiądz w hrabstwie Durham w Wielkiej Brytanii oburzył wiernych swoim wulgarnym kazaniem w kościele w Wielki Piątek, twierdząc, że Jezus miał erekcję w chwili śmierci.
Ksiądz stwierdził, że Jezus miał erekcję w chwili śmierci. Wierni byli oburzeni.

Katolicki ksiądz, 53-letni amerykański prałat Thomas McHale, zachował pracę mimo swojego szokującego kazania, jakie wygłosił w weekend wielkanocny. Mężczyzna wywołał niemałe oburzenie wśród parafian w kościele Najświętszej Niepokalanej Marii Panny w Blackhill w hrabstwie Durham. McHale powiedział prawie setce zgromadzonym w kościele wiernym, że egzekucja przez ukrzyżowanie spowodowałaby odpłynięcie całej krwi do dolnej części ciała Chrystusa. Ksiądz wydedukował następnie, że Jezus miał erekcję w chwili śmierci.

Bynajmniej nie to spodziewali się usłyszeć wierni w kościele w Wielki Piątek. Jeden z przerażonych słuchających powiedział dziennikowi „The Times”: „Mówił ludziom, że Jezus umarł z erekcją. Cały kościół był zszokowany. Tam były młode rodziny!”.

Drugą szokującą rzeczą był fakt, że ksiądz mimo wygłaszania tak szokujących opinii zachował swoje stanowisko w Kościele. W sprawie zabrał głos rzecznik diecezji Hexham i Newcastle: „Otrzymano skargę, którą następnie zbadano zgodnie z naszą diecezjalną polityką dotyczącą skarg. Dochodzenie niedawno zakończono i skarga została podtrzymana”.

Okazało się, że nie był to pierwszy raz, kiedy komentarze duchownego wywołały oburzenie wśród wiernych. Przypomnijmy, że w 2019 roku diecezja w Chelmsford przeprosiła wiernych po tym, jak wielebny dr Anand Sodadasi z kościoła Świętej Trójcy w Chrisshall w Essex zakwestionował w czasie nabożeństwa dla dzieci autentyczność Świętego Mikołaja.

W ubiegłym miesiącu natomiast władze katolickie w Stanach Zjednoczonych zdecydowały się, po niemałych kontrowersjach, wycofać z wprowadzenia pierwszego na świecie księdza AI. Stworzono awatara o nazwie Ojciec Justin, aby „zapewnić zainteresowanym wiarygodne i edukacyjne odpowiedzi” dotyczące wiary katolickiej. Niestety, szybko okazało się, że ksiądz AI doradzał ochrzczenie dziecka napojem izotonicznym Gatorade, a także doradzał kobiecie, jak najlepiej przygotować się do… ślubu z bratem.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 13.05.2024 19:57

    Stwierdził tylko fakt biologiczny ale nie dodał, że doszło wtedy też do wypuszczenia kału i moczu

  2. rozrabiaka 13.05.2024 23:19

    “Ksiądz wydedukował następnie, że ….. miał erekcję w chwili śmierci.” Głodnemu chleb na myśli?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.