Ksiądz namawiał wiernych do śpiewania hymnu UPA

Opublikowano: 20.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2599

Duchowny novus ordo, Wojciech Drozdowicz, namawiał wiernych w czasie wielkanocnej „mszy świętej” do śpiewania banderowskiej pieśni, która stała się hymnem UPA.

„Wojciech Drozdowicz (ur. 17 kwietnia 1954 w Warszawie) – polski ksiądz katolicki, prałat, kanonik kapituły kampinosko-bielańskiej archidiecezji warszawskiej, proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Warszawie, animator kultury i społecznik. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1981 roku z rąk biskupa pomocniczego warszawskiego Jerzego Modzelewskiego. (…) Znany był z ekscentrycznego zachowania i charyzmy, a także niecodziennych metod głoszenia kazań. M.in: podczas jednej z niedzielnych mszy świętych dla dzieci porąbał na ambonie telewizor siekierą. Pod koniec lat 80. XX wieku ksiądz Wojciech Drozdowicz rozpoczął współpracę z Telewizją Polską przy programach dla dzieci o tematyce religijnej. Był twórcą i pierwszym prowadzącym, reżyserem oraz współscenarzystą programu telewizyjnego „Ziarno”, za który otrzymał nagrodę Wiktora w 1990 roku. W 2003 roku został kanonikiem-bratem i indulgencjarzem kapituły kampinosko-bielańskiej. W 2006 roku był gościem XII Przystanku Woodstock, gdzie uczestniczył w debacie z tłumem młodzieży na temat religii” – pisze portal pl.Wikipedia.org

W Warszawie w kościele przy parafii bł. Edwarda Detkensa na warszawskich Bielanach modernistyczny „xiądz” Wojciech Drozdowicz puszczał wiernym z głośnika ukraińską pieśń wojskową „Czerwona kałyna” i namawiał ich do wspólnego śpiewania. Drozdowicz nie ograniczył się do puszczania pieśni – na nagraniach rozpowszechnionych w sieci widać, że nakazał ministrantom rozdanie wiernym tekstu „Czerwonej kałyny” i gorąco zachęcał ludzi do śpiewania. Sam również śpiewał wykonując taneczne ruchy na ambonie.

Jedną z osób rozpowszechniających nagranie z bielańskiego kościoła był znany muzyk Zbigniew Hołdys, nie kryjący swojego zachwytu z postawy modernistycznego duchownego, znanego dotychczas z licznych aktów poparcia dla lewicowej degrengolady, którego nazwał „swoim friendem”. Nadto, flagę ukraińską ustawił na pierwszym miejscu, a polską na drugim. To kolejny dowód, że jak władze cywilne tak i duchowieństwo domagają się zniesienia suwerenności Polski i w ramach unii polsko-ukraińskiej utworzenie jednego państwa. Nie bez powodu na terenie Polski obecnie przebywa ponad 10 milionów „uchodźców” z Ukrainy (oficjalnie jest mowa o ok. 3 milionach).

Ten ksiądz nakłaniał wiernych w czasie „mszy świętej” (NOM) w Wielką Niedzielę do śpiewania pieśni ludobójców Polaków z OUN-UPA, która stała się hymnem banderowców. Czy ktoś zawiadomi prokuraturę o popełnieniu przestępstwa propagowania ukraińskiego nazizmu?

W 1943 roku kapłani grekokatoliccy oraz prawosławni święcili kosy, siekiery i widły bandytom z UPA przed „krwawą niedzielą” na Wołyniu. Dzisiaj, prawie 80 lat później, w polskim „Kościele katolickim” śpiewa się te same pieśni, które słyszeli Polacy przed śmiercią z rąk Ukraińców! Wstyd i hańba!

Autorstwo: Michał Mikłaszewski
Źródło: TeneteTraditiones.blogspot.com

39

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Jolanta Góralska 20.04.2022 11:30

  W tył zwrot i wyjście, czy to takie trudne?

 2. hashi 20.04.2022 13:26

  Obrzucić tego hitlerowca zgniłymi jajami. Upadek państwa Polskiego.

 3. Baltazar Bombka 21.04.2022 08:45

  A ludzie jak te barany. Wiec kto tu jest winien? Pasterz czy barany? Od czego są barany? Żeby je golić do golej skóry a później poprowadzić na rzeź. I dokładnie tak was wladze traktują. Zarówno władze świeckie jak i duchowne.

 4. Adalb 22.04.2022 01:17

  Tego nawet nie da się skomentować , agent obcego państwa nawołuje Polaków do śpiewania hymnu zbrodniarzy wołyńskich, którzy bestialsko mordowali ludność Polską.

 5. Punkt Zero 22.04.2022 09:43

  Na tą niedziele przypada prawosławna Wielkanoc, najważniejszy dzień dla religii obu stron tego konfliktu, co ciekawe wg moich obliczeń na tę niedziele przypada również szczyt dziwnych przebłysków w rezonansach Schumana.
  http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7

  Proponuję się w ten weekend skupić na rzeczach miłych i myśleć pozytywnie, kto potrafi zapraszam do medytacji z intencją wielkiego przebudzenia ludzkości, przebudzenia Współczucia i starej zapomnianej wiedzy zapisanych w naszej świadomości komórkowej, w naszym tzw. śmieciowym DNA :))))))))))))) Miłego weekendu. NAMASTE!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.