Kryzys omija urzędników Tuska

Opublikowano: 20.12.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1035

Kryzys omija szerokim łukiem administrację Donalda Tuska. 600 milionów złotych premii otrzymali tylko w tym roku urzędnicy, średnio każdy dostawał miesięcznie dodatkowo około 400 zł – podaje “Fakt”.

Najwięcej otrzymali urzędnicy skarbowi – około 176,8 miliona złotych oraz w ministerstwach – 105,6 miliona złotych. Na trzecim miejscu znalazły się urzędy centralne, gdzie wydano 70 milionów na nagrody.

Armia urzędników Służby Cywilnej osiągnęła liczbę 123 tysięcy. Średnio każdy z nich otrzymuje co miesiąc 4174 złote pensji oraz około pięciu tysięcy złotych nagród każdego roku.

Donald Tusk pomimo przedwyborczych obietnic o odchudzeniu państwowych urzędów zatrudnia na potęgę. W ciągu pierwszego półrocza ministerstwa i urzędy wojewódzkie zwiększyły zatrudnienie o 30 procent a cała armia urzędników przekroczyła barierę pół miliona osób – podaje “Fakt”.

– Tempo zatrudniania w administracji jest bardzo szybkie i chyba żadne inne państwo w Europie nie jest w stanie nas w tym wyprzedzić – komentują dla dziennika ekonomiści.

Opracowanie: Marek Nowicki
Na podstawie: Fakt
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Obi-Bok 20.12.2011 08:39

  Złodzieje..

 2. fm 20.12.2011 09:39

  Złodzieje do kwadratu. Bandyci.
  Tusk – dla mnie sterujesz organizacją przestępczą, którą należy zlikwidować a członków zgilotynować.

 3. MamDosc 20.12.2011 09:52

  To się musi wreszcie skończyć,niczym innym jak rewolucją.
  Od kilku dni propaganda TV trąbi o tym że 2011 był bardzo udany i żyje nam się coraz lepiej-a 2012 będzie tylko odrobinę słabszy .
  Czy widzicie ceny żywności w sklepach-na 2 tyg przed świętami wszystko idzie w górę (najbardziej produkty na wigilijny stół)już robią to co mafia paliwowa robi w czasie wakacji (chcesz wyjechać z rodziną kup droższe paliwo)ja widzę w sklepach ludzi którzy stoją i liczą w telefonach czy dadzą radę coś jeszcze kupić ( mowa o jedzeniu !)
  Gdzie urząd praw konsumenta i jakaś regulacja cenowa (podwyżki maja być od nowego roku-czy to oznacza że do tych cen,które już podnieśli dodadzą te obiecane 20%-pewnie tak zrobią . Jedz lub zdychaj-tak powinien się nazywać program wszystkich polityków od lewa do prawa .

 4. Tensei 20.12.2011 11:50

  Niech lepiej na poziom kształcenia Tuskowska świnia wyda. Na sprzęt laboratoryjny do szkół średnich, ale po co mieć wykształcony naród? Lepiej im rzucać kłody pod nogi w postaci urzędników, a dług coraz większy…

 5. fm 20.12.2011 12:01

  Tusk wydaje ale nasze. To perfidny inhuman. Człowiek, który się ślizga pomiędzy politykami od 30 lat nie może być nikim rozsądnym, tylko obślizgłym, perfidnym, psychopatycznym trutniem. Ostatnio była mowa o jego zachowaniach. Palikmiot chyba pisał o tym. On zachowuje się jak mały hitler.

 6. gabriel 20.12.2011 13:54

  Nie zatrzymamy tego. Trzeba dać-pozwolić- mu się samemu i jego urzędniczej armii zapaść w swojej obłudzie. Niech mają, niech kradną, rozkradają, “kopią leżącego”. Niech im konta bankowe pękają w szwach i brzuchy od sytości. Spokojnie. To informacje mające na celu nas wk…ić. Tusk otrzymał szansę do końca 2010 roku. Wiem co nastąpi i służę wam radą: Nie karmcie tych sk…ów swoją negatywną energią jaką wywołuje negatywna emocja. Już niebawem…cierpliwości.

 7. MiB 20.12.2011 14:01

  gabriel jeśli wiesz coś co ukoi nasze zszargane nerwy to się tym podziel, będzie łatwiej się oprzeć negatywnym emocjom 🙂

 8. MamDosc 20.12.2011 14:07

  @gabriel
  Cały czas w to wierzę,ale momentami mnie to przerasta-jak można tego nie dostrzegać -98 % naszego społeczeństwa.

 9. ostatni sprawiedliwy 20.12.2011 14:36

  Złodzieje , Tusk i jego banda są moimi wrogami ,niech wyśle swoich siepaczy to ich odpowiednio ich przywitam.

 10. ostatni sprawiedliwy 20.12.2011 14:39

  Tusk i jego banda są moimi wrogami ,niech wyśle swoich siepaczy to ich odpowiednio ich przywitam.

 11. Yezior 20.12.2011 19:51

  A mnie się wydaje że już nie wiele da się zrobić. Jeśli chodzi o polską “elitę” to po 89tym trzeba było ich wieszać. Wszystkich podczepionych pod poprzedni aparat. Wyczyścić i budować od nowa. Teraz tamci powoli umierają ale ich synowie robią nadal swoje.

  Rewolucja? Kim? Model kapitalistyczny, skrajnie konsumpcyjny zatomizował społeczeństwo. Wszyscy siedzą na twarzoksiążce i lajkują rzeczywistość. Społeczeństwo nie jest zdolne do oddolnej inicjatywy w żadnym kierunku. Za komuny aparat siał strach i nieufność żeby się ludzie nie dogadywali. Obecnie aparat sieje wizję indywidualnego szczęścia jednostki. Efekt ten sam.

  Polak siedzi przed tańcem z gwiazdami. Tyra w hipotecznym strachu a po “pierwszym” śmignie rowalić trochę grosza do galerii w której nic nie jest ani nasze ani od nas. Przepłaci taki Kowalski za gówno z bangladeszu z metką o cudownym życiu a potem do końca miesiąca pluje na jakiegoś Tuska że kryzys.

  Kowalski nie spotka się na ulicy z Nowakiem pogadać. Obaj stoją w korkach. Do lepszego jutra.

 12. fm 20.12.2011 19:53

  @Gabriel – nerwy bierom 😛 oczywiste, że należy ich olać, ale człowiek codziennie coś przeczyta i dostaje szału.. wkleję kawałek czegoś dla tych, którzy nie biorą tylko nauki pod uwagę..:

  “…Natomiast gdybyś miała obecnie wgląd na planetę, ujrzałabyś znaczne „przejaśnienia” i wiązki stale i nieprzerwanie napływających energii światła. Jest to efekt przebudzenia prawie 41% ludzkości. Najważniejsze jest to, że ten wynik stale rośnie. Za trzy miesiące przekroczy 60%, co spowoduje nagły upadek systemów kontrolujących. Gdy przekroczycie wynik 70% przebudzonych, planeta wraz z Wami, wzniesie się do wyższych wymiarów światła. Gaia niecierpliwie czeka na Was, na wynik 70% przebudzonych. Co za tym idzie? 30% osób które nie przyjmą światła, zostaną wycofane z planu ziemskiego, poprzez własną decyzję i samo wyniszczenie swojego ciała od wewnątrz. A więc moja odpowiedź na Twoje pytanie: kiedy te programy zostaną wprowadzone? Brzmi: Wtedy gdy przebudzi się większa połowa z Was, co nastąpi już niebawem. Nie jest to kwestia lat, lecz miesięcy. Patrząc na wynik stałe rosnącej liczby przebudzonych istot ludzkich, powinno się to odbyć, w okresie 9 do 10 nadchodzących miesięcy….”

 13. ARTUR 20.12.2011 20:16

  Urzędnik pracuje na pensji i dawanie premii za pracę jest kradzieżą publicznych pieniędzy .Jeśli urzędnik coś wymyśli ,napisze pracę naukową ,opatentuje ,zdobędzie stopień naukowy to jestem za przyznaniem nawet bardzo dużej premii ,nawet kilkusettysięcznej i wyższej pensji .Ryba psuje się od głowy i złodziejstwo na górze jest przyzwoleniem na rozdawnictwo w terenie .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.