W obronie wielorybów

Opublikowano: 16.09.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 818

Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Australia, Brazylia, Izrael, Meksyk, Monako i Nowa Zelandia podpisały się pod oficjalnym pismem deklarującym, że przedstawiciele tych krajów są przeciwni prowadzonym przez Islandię połowom wielorybów. Pismo, w którym protestują oni przeciwko zarobkowemu zabijaniu tych zwierząt, wręczono dziś na ręce władz Islandii.

Dokument oficjalnie przekazali ambasador Unii Europejskiej w Islandii razem z przedstawicielami USA, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W piśmie jest mowa m.in. o tym, że wszyscy są rozczarowani postawą Islandii w sprawie połowów wielorybów. Władze kraju są zachęcane do tego aby zakazać połowów wielorybów, które są prowadzone w celach handlowych. Surowo skrytykowano także sprzedaż mięsa wielorybiego do Japonii.

Źródło: Iceland News Polska


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 16.09.2014 18:43

    Tu raczej nie chodzi o wieloryby ale o to, że Islandia nie ugieła karku przed międzynarodowymi instytucjami finansowymi.

  2. pablitto 22.09.2014 13:03

    @ Piotr

    Święte słowa…. niestety… :/
    szacun

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.