„Krytyka Polityczna” z kolejnymi milionami od Sorosa

Opublikowano: 26.07.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1527

Wydawca skrajnie lewicowej „Krytyki Politycznej” rokrocznie publikuje swoje sprawozdanie finansowe. Z dokumentów za ostatni rok wynika, że jednym z głównych źródeł jego dochodów są pieniądze z Open Society Foundations. Organizacja kierowana przez amerykańskiego finansistę George’a Sorosa ponownie przekazała więc sporą sumę.

Czasopismo i portal internetowy „Krytyki Politycznej” wydawane są przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego. W ubiegłym roku jego wpływy statutowe zwiększyły się do poziomu 5,36 mln zł, gdy tymczasem rok wcześniej było to 4,43 mln zł.

Największym darczyńcą skrajnej lewicy w Polsce okazuje się być kontrowersyjny amerykańsko-żydowski miliarder. Należąca do Sorosa fundacja przekazała bowiem na „Krytykę Polityczną” ponad 1,9 mld zł. Podobną kwotę wpłacił on w ubiegłym roku.

Poza tym Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego może liczyć na wpływy głównie od podmiotów związanych z zagranicą. Do pozostałych głównych jego donatorów należą między innymi Komisja Europejska, Fundacja im. Roberta Boscha, Fundacja im. F. Eberta czy Fundacja im. H. Bölla.

Związane z Platformą Obywatelską samorządy także przekazują dotacje „Krytyce Politycznej”. W ubiegłym roku otrzymała ona 900 tys. zł na projekt Centrum Jasna od władz Warszawy, 60 tys. zł od miasta Gdańska oraz 4 tys. od urzędu miasta Gniezna.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl, DoRzeczy.pl, KrytykaPolityczna.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.