Krystyna Pawłowicz pozwana za obrażanie homoseksualistów

Opublikowano: 17.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1254

Przeciwko byłej posłance PiS i kandydatce na sędzię Trybunału Konstytucyjnego złożono prywatny akt oskarżenia, którego autorem jest Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Organizacja wyjaśnia, że przedmiotem oskarżenia jest wielokrotne znieważanie osób homoseksualnych podczas audycji Radia Maryja. Przytacza też konkretne publiczne wypowiedzi Pawłowicz, nie pozostawiające złudzeń: osoby tej orientacji są chore i powinny się leczyć, są to środowiska agresywne, „lesbijsko-pedalskie”, patologiczne, a nawet „przedstawiciele diabelstwa” i „największej podłości, jaką można sobie wyobrazić”.

Była posłanka często pojawia się w polskich mediach katolickich reprezentowanych przez ks. Rydzyka. Wstawiła się m.in. za ks. abp. Markiem Jędraszewskim, na którego spadła fala krytyki po słowach o „tęczowej zarazie”.

Pawłowicz dała się poznać Polakom jako posłanka z „ciętym” językiem i specyficznymi poglądami. Jako narzędzie swojej pracy wybrała „Twittera”. To przede wszystkim za pośrednictwem tej platformy „walczyła” z innymi politykami oraz komentowała aktualne wydarzenia z Polski i ze świata.

Wcześniej zapowiedziała, że będzie kontynuować swoją działalność na „Twitterze” i nadal będzie aktywna w Radiu Maryja. „Jesienią skończy się moja 8-letnia praca poselska. Jestem wdzięczna Prezesowi J. Kaczyńskiemu, że umożliwił mi udział w obronie i naprawie polskich spraw. Jestem dumna, że mogłam to robić reprezentując w Sejmie i Krajowej Radzie Sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość. Z polityki odchodzę” – napisała w lipcu tego roku.

Dziennikarze zapytali ją, jakie ma plany na przyszłość, skoro rezygnuje z Sejmu? Pawłowicz odpowiedziała w swoim stylu: „Dam wam jeszcze popalić”. Dziennikarze zaczęli dociekać, w jaki sposób posłanka zamierza spełnić swoją „groźbę”. To się okaże – odpowiedziała Pawłowicz.

Kiedy ogłoszono, że Pawłowicz jest kandydatką na stanowisko sędziego TK, zapowiedziała zawieszenie działalności na „Twitterze”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 3,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Sodomia to dewiacja której rozpowszechnianie musi być zabronione , żaden z nich nigdy nie był prześladowany gdyż nie chciał przejąć władzy .Najlepszym sposobem jest wyśmiewanie sodomitów , zwłaszcza w szkołach , aby nie robili sobie młodzieżówki gdyż w inny sposób nie potrafią .

smerf
Użytkownik
smerf

Jako nie “zwykły” lecz “normalny” obywatel uważam wypowiedzi K. Pawłowicz za karygodne i uwłaczające rodzajowi ludzkiemu. Za tego typu osądy ta kobieta powinna trafić przed oblicze prokuratura w normalnym państwie prawa.
A że mamy republikę banasiowo-piotrowiczowsko-piętowo-tarczyńsko-kuchcińską etc. to jest jak jest.
Ciekawe, że osoba z rozchwianą osobowością czy też płciowością mogłaby pretendować do roli “młota na gejów” pod płaszczykiem tzw. tk…
Czyżby ten twór miałby jeszcze powiększyć swoje błazeństwo o stanie się areną do rozgrywek personalnych tudzież ksenofobicznych?
Ciekawe… Konus chyba już robi pod siebie…