Krwawy zamach w odwecie za śmierć bin Ladena

Opublikowano: 14.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 694

PAKISTAN. 13 maja w wyniku zamachu samobójczego dokonanego w pobliżu Peszawaru w Pakistanie zginęło co najmniej 70 rekrutów. Oprócz zabitych jest około 100 osób rannych, z których wiele znajduje się w stanie krytycznym. Celem ataku był ośrodek treningowy sił paramilitarnych, operujących na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Do zamachu przyznała się organizacja Tehrik-e-Taliban odpowiedzialna za dziesiątki zamachów samobójczych na terenie Pakistanu. Poinformowała ona, że był to pierwszy zamach odwetowy za śmierć Osamy bin Ladena.

Doszło do dwóch eksplozji. Pierwszy ładunek zdetonował zamachowiec samobójca w chwili, gdy rekruci opuszczali ośrodek treningowy i wsiadali do autobusów, by udać się na dziesięciodniowy odpoczynek po treningu. Sposób przeprowadzenia drugiej eksplozji jest przedmiotem śledztwa. Policja twierdzi, że do ataku użyto około 8 do 10 kilogramów materiału wybuchowego.

Bezpośrednio po operacji amerykańskich komandosów talibowie z Pakistanu zapowiedzieli, że będą w odwecie atakować cele wojskowe oraz obiekty administracji publicznej na terenie całego kraju. Zagrozili także, iż przeprowadzą zamachy na przywódców Pakistanu.

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, zamach jest najkrwawszym atakiem terrorystycznym w Pakistanie co najmniej od listopada 2010 roku, kiedy to w miejscowości Darra Adam Khel zginęło 68 osób w wyniku eksplozji, do której doszło w miejscowym meczecie.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Delite 14.05.2011 12:42

    Operacji False Flage i siania terroryzmu ciąg dalszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.