Kroki prawne matki syna Adama Bodnara przeciw TVP

Opublikowano: 24.06.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 234

Nagonka dziennikarzy prorządowych, zwłaszcza telewizji publicznej na Adama Bodnara może nie wyjść im na dobre. Działaniami wobec TVP.info już zajmuje się prawnik.

Otulina propagandowa rządu i jej funkcjonariusze nie potrafią poradzić sobie z tym, że ktoś krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Odpowiedzią na opublikowany w minioną środę na stronie RPO komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji i Tortur (KMPT) dotyczący okoliczności aresztowania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo dziecka w Mrowinach, była kolejna nagonkowa nawała.

Już w piątek portal TVP.info informował, że syn Bodnara wymuszał pieniądze od kolegów. 14-latek miał dokonać trzech rozbojów, a sprawa trafiła do wydziału dla nieletnich Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów. W jednym z materiałów, które wyemitowała TVP dziennikarz pyta o sytuację prawną syna RPO, a Bodnar odmawia komentarza. W programie „Wiadomości” zaś widzom przedstawiono materiały na ten temat w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. W ich trakcie na tzw. paskach ukazywały się pytania typu: „W obronie interesów mordercy?”, tudzież „W czyim interesie działa Adam Bodnar?”.

„Niektóre media, głównie telewizja publiczna, próbują do sporu wokół oświadczenia KMPT włączyć moje sprawy rodzinne. Odbieram to jako wyraz złej woli i przekroczenie standardów etycznych” – napisał w piątek Bodnar w oświadczeniu. Jednocześnie prawnik matki dziecka, mecenas Maciej Ślusarek, jak informuje portal Press.pl, ogłosił, iż „zostały podjęte pierwsze kroki prawne”. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

W obronie Bodnara stanęły inicjatywa Wolne Sądy i Stowarzyszenie Sędziów Themis, a także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

Jak widać PISowcy coraz odważniej pokazują swoje faszystowskie ryje, a popierającej ich trzodzie jak najbardziej się to podoba. Byle tak dalej!

Cami
Użytkownik
Cami

odbijajac pileczke jak taki typ nie potrafiacy wychowac wlasnego potomka na pozadnego obywatela moze byc np. rzecznikiem … podwojna moralnosc czy jak?

smerf
Użytkownik
smerf

Ależ niesamowity atak prawaków!
RPO tylko przypomniał przepisy obowiązującego prawa: kajdanki zespolone stosuje się wobec osoby, która jest niebezpieczna i próbuje się oswobodzić.
Na filmiku propagandowym policji do niczego takiego nie dochodzi. Po prostu: platfusy go skuli jak małpę, nie dali założyć skarpetek czy butów, nieśli go w końcu jak worek z pierzem (wątły, nie waży za wiele). I do sieci, a co! Brawurowa akcja.
Otóż nie!
Oglądnąłem właśnie “Politykę na ostro” w Polsat News z 20.06.2019 r.:

https://www.polsatnews.pl/wideo-program/polityka-na-ostro-20062019_6748707/

Nawet Rozenek zaatakował obrońcę praw człowieka-obywatela… Podejrzanego notabene, jeszcze nie skazanego.
A to zasadnicza różnica.
Było nie spać na lekcjach Wychowania Obywatelskiego i chociaż trochę liznąć wiedzy prawnej.
Głąby!

Od prawa do lewa!

Tak ja i tu “Polityka na ostro” w Polsat News z 18.06.2019 r.:

https://www.polsatnews.pl/wideo-program/polityka-na-ostro-18062019_6748424/

Że też tacy ludzie mogą dzisiaj kłapać ozorem, co im na niego ślina przyniesie!