KRLD wprowadziła karę śmierci za posiadanie zagranicznych filmów

Opublikowano: 10.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 950

Korea Północna w dalszym ciągu izoluje się od świata zewnętrznego. Reżim zakazał m.in. posiadania zagranicznych filmów i książek. Za naruszenie nowego prawa grożą lata więzienia, a w skrajnym przypadku nawet kara śmierci.

Media podają, że w grudniu 2020 r. przyjęto nowe prawo, które ma zablokować napływ zagranicznych filmów, muzyki i książek do Korei Północnej. Zabroniono posiadania i rozpowszechniania tych materiałów wśród społeczności. Przepisy dotyczą przede wszystkim tamtejszej młodzieży, która jest bardziej podatna na “indoktrynację zachodu”. Chodzi w szczególności o sąsiednią Koreę Południową.

Tymczasem w Pjongjangu, mieszkańcy mają obowiązek zgłaszać liczbę odbiorników telewizyjnych. Tamtejsze telewizory i radia mogą odbierać wyłącznie lokalne programy. Jednak niektórzy mieszkańcy modyfikują telewizory lub w tajemnicy używają zagranicznych urządzeń, aby odbierać sygnał z Korei Południowej.

Reżim wymierzył już pierwsze kary za złamanie przepisów. W kwietniu odbyła się publiczna egzekucja osoby, która sprzedawała i rozpowszechniała filmy i teledyski pochodzące z Korei Południowej. Natomiast w maju aresztowano sześciu studentów za oglądanie i rozpowszechnianie zagranicznych filmów. Reżim skazał ich na 5 lat ograniczenia wolności w „obozie reedukacyjnym”.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Dailynk.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 2,33 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 10.06.2021 16:19

    A może dzięki tej izolacji i rzekomego reżimu, o którym tak naprawdę nie wiemy nic pewnego, może dzięki tej izolacji ludność Korei Północnej zwiększa swoje szanse na przetrwanie.

  2. vannamond 10.06.2021 17:17

    Budowanie sobie wyobrazenia nt Północnej Korei na podstawie południowokoreańskiej propagandy to coś jak budowanie wyobrażenia o Polsce na podstawie Völkischer Beobachter.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.