KRLD przetestowała nowy „rewolucyjny” silnik rakietowy

Opublikowano: 16.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1929

KRLD przeprowadziła w czwartek udany test naziemny silnika wysokoprężnego na paliwo stałe, który wykorzystuje technologię sterowania wektorem ciągu. Według raportu Koreańskiej Centralnej Agencji Telegraficznej (KCTAK), pozwoli to w przyszłości na stworzenie nowego typu broni strategicznej.

„Obecny test ma na celu potwierdzenie wszystkich właściwości technicznych ciężkiego silnika odrzutowego na paliwo stałe, w którym zastosowano technologię kontroli wektora ciągu. Ten kluczowy test tworzy silną naukową i techniczną gwarancję dla rozwoju kolejnego nowego typu systemu broni strategicznej” — podano w oświadczeniu.

Raport zauważa, że podczas testu udało się potwierdzić „niezawodność i bezpieczeństwo” silnika. „Przywódca KRLD Kim Dzong-un, który prowadził test, wyraził nadzieję na opracowanie kolejnej najnowocześniejszej broni strategicznej w najbliższej przyszłości” — dodała agencja.

Warto zauważyć, że istniejące północnokoreańskie pociski międzykontynentalne wykorzystują silniki na paliwo ciekłe. Komplikuje to przygotowania do startów, gdyż rakiet nie można długo trzymać w stanie zatankowanym, a tankowanie trwa długo. Zdaniem obserwatorów w Japonii, doniesienie o teście silnika na paliwo stałe może mieć związek z ogłoszonymi wcześniej przez Pjongjang planami opracowania międzykontynentalnego pocisku na paliwo stałe. Pociski z takimi silnikami mogłyby być bardzo szybko gotowe do startu.

Przypominamy, że KRLD dokonała w tym roku rekordowej liczby startów rakietowych. W szczególności w listopadzie Korea Północna przetestowała międzykontynentalną rakietę balistyczną Hwasong-17, która według japońskiego Ministerstwa Obrony może przelecieć ponad 15 000 kilometrów i dotrzeć do kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, gdy zostanie wystrzelona po normalnej trajektorii.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.