KRLD grozi USA prewencyjnym atakiem jądrowym

Opublikowano: 05.03.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 930

Jak pisaliśmy niedawno, wojska amerykańskie i południowokoreańskie rozpoczęły kolejne ćwiczenia militarne niedaleko Korei Północnej. Każde manewry wywołują zdenerwowanie w państwie Kim Dzong Una a teraz zapowiedziano, że kraj może przeprowadzić atak prewencyjny za pomocą broni jądrowej.

W odpowiedzi na manewry wojskowe, Korea Północna poszła w tym samym kierunku, przeprowadzając ćwiczenia i odpalając rakiety do Morza Źółtego. Tym razem zapowiedziano również atak jądrowy na Stany Zjednoczone, które według północnokoreańskich władz zachowują się agresywnie i przygotowują się do obalenia rządu.

Ri Su Yong, minister spraw zagranicznych Korei Północnej powiedział we wtorek w Genewie na forum ONZ, że jego kraj jest zmuszony do dalszego rozwijania swojego potencjału nuklearnego a w razie konieczności, “Północ” może dokonać prewencyjnego ataku nuklearnego. Natomiast przedstawiciel amerykańskiego rządu stwierdził, że manewry wojskowe mają charakter wyłącznie defensywny i nikt nie uzna Korei Północnej za mocarstwo jądrowe.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: reuters.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kuba77 05.03.2015 19:39

    Pulpet już by przestał się ośmieszać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.