Kraków za bezcen odda działkę pod cerkiew

Opublikowano: 08.10.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 679

Władze miasta Krakowa wytypowały działkę pod budowę cerkwi, ponieważ nowy obiekt chce postawić Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, cieszący się coraz większą popularnością z powodu masowej imigracji z Ukrainy. Tym samym zapłaci on jedynie kilkadziesiąt tysięcy złotych za nieruchomość wartą na rynku ponad milion złotych.

Budowę prawosławnej świątyni zapowiedziano już w ubiegłym roku, kiedy do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego zwrócił się w tej sprawie biskup diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Ostatecznie miejscy urzędnicy dokonali analizy ponad 1,7 tys. nieruchomości i podjęli decyzję o przekazaniu działki znajdującej się przy ulicy Wioślarskiej, a więc w sąsiedztwie Kopca Kościuszki.

Nieruchomość zajmuje blisko 0,32 hektara ziemi i zdaniem przedstawicieli krakowskiego ratusza ” jest dobrze skomunikowana z dzielnicami miasta Krakowa, a jednocześnie można do niej łatwo dotrzeć spoza miasta, co jest istotne wobec świadomości, iż z cerkwi będą korzystali także wierni spoza terenu Krakowa”. Przede wszystkim jej wartość rynkowa wynosi 1,17 mln złotych, lecz prawosławni dzięki specjalnej bonifikacie w wysokości 95 proc. zapłacą za nią jedynie 56 tys. zł.

budowa nowej cerkwi związana jest oczywiście z „rozwojem parafii w Krakowie”, czyli przede wszystkim z masową imigracją prawosławnych Ukraińców i Białorusinów do naszego kraju, coraz chętniej zakładających tutaj także swoje rodziny. Według danych z początku obecnego roku, już blisko 10 proc. mieszkańców Krakowa to obcokrajowcy.

Na podstawie: Onet.pl, Krakow.gosc.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. ZIWK 08.10.2019 12:09

  I bardzo dobrze! Nie tylko kościół katolicki jest w Polsce.

 2. Dandi1981 08.10.2019 14:44

  A kto go wladzy w krakowie poprowadzil KO i nowoczesna.
  Teraz ostatnie podrygi na szwindle, to ich chleb piwszedni wyprzedawac za bezcenn przy 10% wartosci lapowki.
  I tak sobie wybraliacie tak macie hanba niedorozwoje zeby zlodzieja oddac samorzady zwlaszcza ten w warszawie po tym jak PO dobrze kradlo kamienice dostali drugi raz wladze wprawdzie nie ma juz co krasc ale za to 4 latki mozna uczyc o masturbacji.
  Wybory do europarlamentu z duze poparcie otrzymali.
  Zal mi was polacy, macie taki kraj na jaki zaslugujecie przez swoje wybory polityczne.

 3. Foxi 08.10.2019 17:37

  Stefan Bandera też pobierał nauki w Krakowie. Kto nie wierzy, niech czyta jego biografie. Obecnie studiuje tam tysiące ukraincuw. Podobieństwa nie ma bo to są już spiski. Jak widać w tym mieście nie ma już ani jednego paolka ani cybulaka co by zaprotestował… Jak by co to przypominam że ta właśnie odmiana cerkwi co dostała zgodę w Krakowie – kropiła wodą święconą widły i siekiery przed akcją.

 4. ARTUR 08.10.2019 22:40

  Miasto zarabia olbrzymie kwoty na promowaniu tzw. ekologii , czyli zmuszaniu do zakupu za dotację konkretnej marki produktu więc ich stać na gest . Niestety , po śmierci nikt się nie pyta ile dał na kościół ale jakich dokonał dobrych uczynków na rzecz innych ludzi .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.