Kraków za bezcen odda działkę pod cerkiew

Opublikowano: 08.10.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 20

Władze miasta Krakowa wytypowały działkę pod budowę cerkwi, ponieważ nowy obiekt chce postawić Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, cieszący się coraz większą popularnością z powodu masowej imigracji z Ukrainy. Tym samym zapłaci on jedynie kilkadziesiąt tysięcy złotych za nieruchomość wartą na rynku ponad milion złotych.

Budowę prawosławnej świątyni zapowiedziano już w ubiegłym roku, kiedy do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego zwrócił się w tej sprawie biskup diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Ostatecznie miejscy urzędnicy dokonali analizy ponad 1,7 tys. nieruchomości i podjęli decyzję o przekazaniu działki znajdującej się przy ulicy Wioślarskiej, a więc w sąsiedztwie Kopca Kościuszki.

Nieruchomość zajmuje blisko 0,32 hektara ziemi i zdaniem przedstawicieli krakowskiego ratusza ” jest dobrze skomunikowana z dzielnicami miasta Krakowa, a jednocześnie można do niej łatwo dotrzeć spoza miasta, co jest istotne wobec świadomości, iż z cerkwi będą korzystali także wierni spoza terenu Krakowa”. Przede wszystkim jej wartość rynkowa wynosi 1,17 mln złotych, lecz prawosławni dzięki specjalnej bonifikacie w wysokości 95 proc. zapłacą za nią jedynie 56 tys. zł.

budowa nowej cerkwi związana jest oczywiście z „rozwojem parafii w Krakowie”, czyli przede wszystkim z masową imigracją prawosławnych Ukraińców i Białorusinów do naszego kraju, coraz chętniej zakładających tutaj także swoje rodziny. Według danych z początku obecnego roku, już blisko 10 proc. mieszkańców Krakowa to obcokrajowcy.

Na podstawie: Onet.pl, Krakow.gosc.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

I bardzo dobrze! Nie tylko kościół katolicki jest w Polsce.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

A kto go wladzy w krakowie poprowadzil KO i nowoczesna.
Teraz ostatnie podrygi na szwindle, to ich chleb piwszedni wyprzedawac za bezcenn przy 10% wartosci lapowki.
I tak sobie wybraliacie tak macie hanba niedorozwoje zeby zlodzieja oddac samorzady zwlaszcza ten w warszawie po tym jak PO dobrze kradlo kamienice dostali drugi raz wladze wprawdzie nie ma juz co krasc ale za to 4 latki mozna uczyc o masturbacji.
Wybory do europarlamentu z duze poparcie otrzymali.
Zal mi was polacy, macie taki kraj na jaki zaslugujecie przez swoje wybory polityczne.

Foxi
Użytkownik
Foxi

Stefan Bandera też pobierał nauki w Krakowie. Kto nie wierzy, niech czyta jego biografie. Obecnie studiuje tam tysiące ukraincuw. Podobieństwa nie ma bo to są już spiski. Jak widać w tym mieście nie ma już ani jednego paolka ani cybulaka co by zaprotestował… Jak by co to przypominam że ta właśnie odmiana cerkwi co dostała zgodę w Krakowie – kropiła wodą święconą widły i siekiery przed akcją.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Miasto zarabia olbrzymie kwoty na promowaniu tzw. ekologii , czyli zmuszaniu do zakupu za dotację konkretnej marki produktu więc ich stać na gest . Niestety , po śmierci nikt się nie pyta ile dał na kościół ale jakich dokonał dobrych uczynków na rzecz innych ludzi .