Kpina WhatsAppa ze słowa „prywatność”

Opublikowano: 13.01.2021 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1757

Kierownictwo komunikatora Viber skrytykowało aktualizację warunków korzystania z WhatsApp. Konkurencja popularnego serwisu nazwała je zagrożeniem dla prywatności danych użytkowników.

„Niedawna aktualizacja polityki prywatności WhatsApp to po prostu kpina ze słowa „prywatność”. Nie tylko pokazuje, że prywatność użytkowników nie jest istotna dla WhatsAppa, ale także ustanawia nowy rekord w braku szacunku dla danych użytkowników” – oświadczył CEO Rakuten Viber Djamel Agaoua i wezwał do przejścia na Viber.

Styczniowa aktualizacja polityki WhatsApp wywołała lawinę krytyki w sieci. Teraz użytkownicy „zielonego” komunikatora będą musieli udostępnić swój numer telefonu Facebookowi, w przeciwnym wypadku, nie będą mogli korzystać z serwisu. Te dane będą mogły być wykorzystane przez Facebook dla reklamy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 13.01.2021 15:44

    A ja bym zalecał na przejście na TOX’a (https://tox.chat/) a nie jakieś tam kolejne “korpo szpiego”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.