KPCh ogłosiła zdecydowane zwycięstwo nad COVID-19

Opublikowano: 07.03.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2422

Biuro Polityczne KP Chin ogłosiło, że kraj odniósł zdecydowane zwycięstwo nad COVID-19 po tym, gdy na początku grudnia radykalnie zerwano z polityką „zero COVID”, której celem było całkowite wygaszanie pojawiających się w kraju ognisk zakażeń koronawirusem poprzez stosowanie kwarantanny i lokalnych lockdownów.

Zmiana polityki była pokłosiem protestów społecznych przeciwko obostrzeniom w Chinach.

Poluzowanie polityki antyepidemicznej doprowadziło do wzrostu liczby zakażeń i w ciągu następujących po zmianie polityki tygodni zakazić miało się 80% z 1,4 mld mieszkańców Chin.

Poodbno w szpitalach umarło ok. 80 tysięcy chorych na COVID, choć wcześniej, w ciągu niemal dwóch lat walki z epidemią, władze w Pekinie podawały, że w kraju zmarło tylko ok. 5 tysięcy chorych na COVID-19.

Biuro Polityczne KPCh zapowiada działania na rzecz zwiększenia odsetka zaszczepionych seniorów i informuje, że dzięki wysiłkom władz Chin ponad 200 mln osób uzyskało leczenie, z czego 800 tys. to ostre przypadki zakażenia koronawirusem.

Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 07.03.2023 16:34

    A w Polsce 300 000 nadmiarowych zgonów nie związanych z covid…

  2. Rhumek 08.03.2023 12:34

    A będzie więcej i więcej. Niestety.
    Rządzi szkodliwy dla obywateli model ekonomiczno (przy czym ekonomia skierowana na profity rzadzacych) polityczny a nie medyczny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.