Kosmiczny kalendarz

Opublikowano: 05.11.2019 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1217

Gdy słuchamy o tym, że planety, gwiazdy czy galaktyki powstały miliardy lat temu, trudno jest nam znaleźć odpowiedni punkt odniesienia. Życie człowieka, wynoszące z grubsza ok. 80 lat to zaledwie mgnienie oka w tak kosmicznej skali. 40 lat temu słynny astronom Carl Sagan wpadł na pomysł, aby skompresować historię wszechświata do jednego roku, tworząc kosmiczny kalendarz. Zwizualizujmy sobie zatem chronologię wszechświata od 1 stycznia do 31 grudnia i zastanówmy się co nam to mówi na temat znaczenia ludzkości.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.