Kosmiczne kapsuły czasu kosmitów

Opublikowano: 17.08.2018 | Kategorie: Audycje

Kosmiczne kapsuły czasu kosmitów

Liczba wyświetleń: 478

Czy kosmici mogą wysyłać w kosmos kapsuły czasu? Od wielu lat ludzie tworzą takie kapsuły, w których przechowują informacje dla przyszłych pokoleń. 40 lat temu NASA wysłała jedną kapsułę w kosmos w nadziei na to, że z wiadomością zapoznają się przedstawiciele obcej cywilizacji. Skoro robią to ludzie to istnieje prawdopodobieństwo, że to samo mogą robić obcy. Jeśli tak, to wiadomości mogą wysyłać za pomocą bezzałogowych sond albo załogowych statków kosmicznych. Być może już wiele milionów lat temu niektóre kosmiczne cywilizacje wysłały w kosmos informacje o swojej kulturze. Pytanie czy ludzie byliby w stanie odczytać wiadomość pochodzącą z kapsuły czasu. Być może gdzieś niedaleko Ziemi spoczywa sonda z taką kapsułą i odkryjemy ją gdy osiągniemy wyższy poziom rozwoju naukowego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o