Zwycięstwo Bidena i zamieszki na Kapitolu

Opublikowano: 07.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2308

Uwaga! Docierają do nas informacje, że za zamieszkami na Kapitolu stoi prowokacja Antify. Nie wiemy, która wiadomość jest wiarygodna, a która fake newsem, dlatego przedstawiamy dwa punkty widzenia i trzecią wiadomość uzupełniającą. Przyszłość pokaże, która była prawdziwa, a która propagandową dezinformacją. Zalecamy ostrożność w ferowaniu poglądów.

Antifa wmieszała się w tłum zwolenników Trumpa i sprowokowała zamieszki na Kapitolu

6 dzień stycznia 2021 r. był dla Amerykanów szczególną formą konfrontacji. Z dostępnych dla obserwatorów źródeł dotarła wiadomość o wielotysięcznym zjeździe zwolenników urzędującego Prezydenta na Wzgórze Kapitolu. Niewielu zorientowało się, że w tłumy zwolenników Trumpa przeniknęła Antifa.

W strojach charakteryzujących fanów Trumpa – czerwone kurtki i czapki MAGA, przedstawiciele radykalnej lewicy zakłócili nastrój spokojnego wyczekiwania na trwający w Kongresie proces weryfikacji wyborów. Dokonując gwałtownych prowokacji wobec policji, decyzją władz dla zaprowadzenia porządku wprowadzona została Gwardia Narodowa.

Zatrzymania prowokatorów ujawniły, że w ich samochodach znaleziono dwie bomby rurowe. Najradykalniejsi członkowie Antify w czarnych strojach wtargnęli do budynku Kapitolu.

Prezydent Trump konsekwentnie wykorzystując prawne i konstytucyjne środki, po tym jak sądy odmówiły rozpatrywania materiałów dowodowych ukazujących mechanizmy fałszerstw wyborczych, odwołał się do kolejnego etapu procesu weryfikacji w Kongresie. Kompetencje w tym zakresie miał wiceprezydent Joe Biden. Daleki od lojalności, jako człowiek o chwiejnym morale, nie próbował nawet wejść w drogę globalistom oświadczając, że uznaje wynik wyborczy.

Krótko po tej wypowiedzi interwencja sił porządkowych usunęła intruzów z Kapitolu. Nancy Pelosi oraz Mike Pence zostali umieszczeni w odrębnych pomieszczeniach. Zarządzono przerwę w obradach.

Prezydent wygłosił apel do zgromadzonych przed gmachem. Gorąco prosił o spokojny powrót do domów. Zaznaczył, że nie zrezygnuje z walki o prawdę, która przesądza o losie Ameryki i jej mieszkańców. Jak oni, ceniąc prawo i porządek, nie może się zgodzić na fałszerstwo, które oznaczałoby rozpad państwa.

W uzupełnieniu przypomniał, że w obronie podstawowego prawa własności i równości wobec prawa gotów odwołać się do pomocy gwardii narodowej i wojska z mocy prawa wprowadzonego w XIX wieku zwanego insurekcyjnym. Inicjatorem tej idei był Tadeusz Kościuszko zasłużony dla Ameryki wczasach Thomasa Jeffersona.

Po tej wypowiedzi sprzymierzeńcy globalistów kolejny raz zablokowali prezydencki kanał na „Twitterze”.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Rumble.com
Źródło: WolneMedia.net

Trump nie uznaje wyborów – jego zwolennicy wdarli się do Kapitolu

W Waszyngtonie odbyły się demonstracje zwolenników i przeciwników obecnego prezydenta. Donald Trump w przemówieniu skierowanym do swoich wyborców ogłosił, że nie uznaje wyników wyborów, a także skrytykował swoje zaplecze z Partii Republikańskiej. Przeciwko swojemu przełożonemu wystąpił wiceprezydent Mike Pence, natomiast wyborcy Trumpa przedostali się do budynku parlamentu.

Właśnie dzisiaj Kongres Stanów Zjednoczonych powinien zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich z listopada ubiegłego roku. Na razie Republikanie zakwestionowali jednak głosy elektorskie ze stanu Arizona, w którym to stanie Joe Biden miał uzyskać dokładnie jedenaście głosów. Z tego powodu doszło do zawieszenia posiedzenia obu izb amerykańskiego parlamentu.

Tymczasem na ulicach Waszyngtonu pojawili się zwolennicy i przeciwnicy Trumpa. On sam wystąpił zresztą przed tłumem swoich zwolenników. W swoim przemówieniu otwarcie zakwestionował wynik listopadowych wyborów. Zdaniem urzędującego prezydenta, jego wyborcze zwycięstwo było jeszcze większe niż cztery lata wcześniej. Miał on bowiem otrzymać 75 mln głosów wyborców, natomiast poddał w wątpliwość poparcie otrzymane przez Bidena.

Trump nie zawahał się nawet zaatakować części polityków Partii Republikańskiej. Oskarżył ich mianowicie o dążenie do objęcia prezydentury przez kandydata Partii Demokratycznej. Dodatkowo to właśnie republikańscy parlamentarzyści mają stać za niepowodzeniem jego projektów, które miały pomóc Amerykanom tracącym pracę z powodu pandemii koronawirusa. Według Trumpa to oni zablokowali wysłanie czeków o wartości 2 tys. dolarów.

Przede wszystkim amerykański prezydent naciskał na swojego zastępcę, Mike Pence’a. Wiceprezydent USA przewodniczy dzisiejszemu posiedzeniu Kongresu, podczas którego mają zostać zatwierdzone wspomniane wyniki wyborów. Według Trumpa wszystko zależy właśnie od tego, jak postąpi Pence. – Czas coś z tym zrobić i Mike (zwrócił się do wiceprezydenta Mike’a Pence’a – red.), mam nadzieję, że postawisz się dla dobra naszej konstytucji i dla dobra naszego kraju. Jeśli tego nie zrobisz, to będę tobą bardzo rozczarowany – stwierdził miliarder.

Najprawdopodobniej jego naciski na niewiele się jednak zdadzą. Według Pence’a, Biden jest prawdziwym zwycięzcą wyborów w Stanach Zjednoczonych, dlatego musi wypełniać postanowienia konstytucji. Nie do niego należy bowiem stwierdzenie, które głosy należy liczyć.

Słowa Trumpa wyraźnie podgrzały nastroje wśród jego zwolenników zgromadzonych na wiecu „Save America”. Próbowali oni sforsować policyjne barykady i przedostać się do budynku Kapitolu, będącego siedzibą amerykańskiego parlamentu. Części z nich to się zresztą udziału. Ostatecznie budynek został zamknięty, a władze amerykańskiej stolicy zdecydowały się wprowadzić godzinę policyjną.

W administracji Białego Domu nastąpiła fala dymisji, a od wczorajszych wydarzeń na Kapitolu rytualnie odcinają się kolejni politycy Partii Republikańskiej. Wśród osób krytykujących prezydenta Donalda Trumpa i jego zwolenników znalazł się chociażby libertarianin Rand Paul. Republikańscy politycy obawiają się bowiem, że podobne wydarzenia podważą wiarygodność osławionej „amerykańskiej demokracji”.

Media donoszą, że wśród współpracowników Trumpa rozważany jest wniosek o odsunięcie go od sprawowanej funkcji. Oficjalnie Joe Biden ma bowiem przejąć władzę dopiero 21 stycznia, zaś obecny prezydent nie uznaje wyników wyborów. Do impeachmentu potrzebna jest jednak opinia wiceprezydenta i większości członków gabinetu Trumpa. Na razie jego współpracownicy masowo podają się do dymisji.

Od wczorajszego protestu, zakończonego wtargnięciem do siedziby parlamentu, odcinają się masowo konserwatywni politycy oraz tamtejsze media. Republikański senator Tom Cotton twierdzi, że Trump wprowadza swoich wyborców w błąd. Rand Paul, syn słynnego libertarianina Rona, skrytykował zamieszki jako „chaos i anarchię, którą trzeba powstrzymać”. Według Paula konserwatyści powinni zaakceptować decyzję Kolegium Elektorów. W przeciwnym wypadku oznaczałoby to koniec wypracowanego dotychczas „państwa prawa”.

Były kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Mitt Romney, zarzuca Trumpowi chęć wywołania powstania. Wpływowy polityk zaatakował nie tylko głowę państwa, ale także swoich partyjnych kolegów. Jego zdaniem wsparcie Trumpa będzie oznaczało, że Republikanie staną się odpowiedzialni za „bezprecedensowy atak na demokrację”.

W podobnym tonie wypowiadają się publicyści konserwatywnych mediów. Izolacjonistyczny „The American Conservative” wzywa chociażby do pociągnięcia Trumpa do odpowiedzialności za zamieszki. Pismo uważa podważanie wyników wyborczych przez głowę państwa za „szalone kłamstwa”, które prowadzą do „ataku na konstytucję i Kongres”.

Na podstawie: FoxNews.com, CNN.com
Źródło: Autonom.pl [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości

Zwycięstwo Bidena w wyborach zatwierdzone przez Kongres USA

Kongres, mino zamieszek na Kapitolu i godziny policyjnej w Waszyngtonie, zatwierdził wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych – wynika z rezultatów debaty. Kongres zatwierdził 270 głosów, które oddali elektorzy na Bidena. Kongres obradował podczas bezprecedensowych zamieszek w Waszyngtonie, w trakcie których zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa wdarli się do gmachu amerykańskiego parlamentu na Kapitolu. Zmarła kobieta postrzelona w klatkę piersiową. Kolejne trzy osoby zmarły z powodów nie związanych z użyciem wobec nich siły. Zatwierdzenie głosów elektorów przez Kongres ostatecznie zamyka konstytucyjną możliwość kwestionowania wyników wyborów prezydenckich.

Urzędujący prezydent USA Donald Trump obiecał, że 20 stycznia nastąpi uporządkowane przekazanie władzy prezydentowi-elektowi, demokracie Joe Bidenowi. „Pomimo tego, że zupełnie nie zgadzam się z wynikami wyborów, a fakty przemawiają na moją korzyść, jednak 20 stycznia nastąpi uporządkowane przekazanie władzy” – napisał doradca Trumpa Dan Scavino na „Twitterze”, powołując się na słowa urzędującego prezydenta. Cytowany przez Scavino Trump miał powiedzieć, że „chociaż oznacza to koniec najwspanialszej pierwszej kadencji w historii prezydentury, to dopiero początek naszej walki o ponowne uczynienie Ameryki wielką”.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JP 07.01.2021 12:44

  [Benjamin Fulford] Ostateczna rozgrywka w zagrodzie DC podczas gdy Demokraci stawiają swój ostatni opór

  https://meditation539.com/2021/01/07/benjamin-fulford-ostateczna-rozgrywka-w-zagrodzie-dc-podczas-gdy-demokraci-stawiaja-swoj-ostatni-opor/

 2. cinq2 07.01.2021 14:47

  Czy coś z tego co ten fulford pisze się sprawdziło lub jest wiarygodne?

 3. paullenburg 07.01.2021 16:24

  @cinq2
  Nic sie nie sprawdzilo lub serdecznie niewiele i to tylko przez przypadek. Mysle nawet,ze Jackowski mialby lepsze statystyki.. 😉

  Czytalem przez pare miesiecy jako literature sensacyjno fantastyczna i tylko pod tym wzgledem moglbym go polecic. Ciekawe sa rowniez czasen dyskusje na forum wsrod jego czytelnikow. Czesto lepsze niz same artykuly. …

  Gosciu moim zdaniem dorabia sobie na swojej kreatywnosci w pisaniu bzdetow i nadawaniu im otoczki prawdy kasujac kazdego czytelnika 10 $ miesiecznie.
  Niby jest czlonkiem jakiegos tam bractwa, niby jest ,,poukladany” na calym swiecie majac wszedzie dojscia, zrodla i wplywowe kontakty ale jak przychodzi co do czego to posilkuje sie linkami z wikipedii … :).

 4. JP 08.01.2021 04:03

  https://www.simonparkes.org/post/robert-david-steel-simon-parkes-and-charlie-ward

  https://www.youtube.com/watch?v=_CHdt2qRLj8&feature=youtu.be

  Ogromna wdzięczność dla Sławka Lernacińskiego „Kosmiczne Ujawnienie” za poświęcenie swojego czasu dla nas i szybkie tłumaczenie ❤ Dzięki temu lepiej możemy zrozumieć zachodzące wydarzenia. Chyba takich jeszcze w naszym życiu nie było !

  … i rzeczywiście należy pamiętać: „Zaufaj planowi”. A więc, NIECH SIĘ DZIEJE !

  Poniżej tłumaczenie filmiku Simona Parkes’a:

  Trzy pytania od prowadzącego, które są bardzo ważne:

  Co wczoraj się wydarzyło?
  Co wyrazy się od teraz do 28 stycznia?
  Kto odbędzie ingaugrację 29 stycznia

  Charlie, pytanie 1:
  Była to solidnie zastawiona pułapka, która odbyła się bardzo dynamicznie.
  Wiedzieli, że korupcja od strony Sorosa, Billa Gatesa, Obamy i fundacji Clintonów jest ogromna i chciano się dowiedzieć, skąd ona tak naprawdę wychodzi? Okazuje się, że wychodzi ona z Watykanu.
  Kolejną pułapką, jaką tam zastawiono był szturm na budynek. Grupa wspierająca Trumpa wykazywała się nastrojami pokojowymi, jednak pośród tłumu była grupa ludzi z ANTIFY.
  Była tam też w budynku grupa popierająca Trumpa, której udało się przejąć pewną liczbę laptopów, na której jest ogromna ilość dowodów. Nancy Pelossi tak szybko ewakuowała się z budynku, że musiała zostawić tam swój.
  Drużyna Trumpa jest teraz bardzo szczęśliwa, gdyż weszli w posiadanie ponad 10 laptopów, zostawionych na biurkach.

  Prowadzący:
  Słyszałem ze swoich źródeł, że nalot Sorosa na Bank Centralny Anglii był czarną operacją, która miała za cel uzyskać pełne fundusze dla niego jako agenta Korony Angielskiej, by przeprowadzić rewolucją Marksistowską. Nie tylko uważam, że Soros jest zdrajcą Ameryki, ale także uważam, że Anglia stoi za tym wszystkim.

  Simon, Pytanie 1:
  Ten sam zespół, który postawił na drodze do Kalifornii ogromnych rozmiarów znak drogowy z napisem “Trupmp”, ten sam zespół skonstruował ogromny krzyż. Tak jak Charlie powiedział, były to tajne operacje nie po to, by rozpętać falę przemocy, ale po to, by zdobyć dalsze informacje.

  Wszystkie laptopy, które dostały się w jej ręce były takiego samego typu z odpowiednimi indywidualnymi kodami dostępu. Na drzwiach do poszczególnych gabinetów napisano pewne teksty, które miały za zadanie odwrócenie uwagi. Na drzwiach Nancy Pelosi również coś napisano. Była to więc zorganizowana operacja odwracająca uwagę. Kolejnym pokazem było zabicie tych ludzi, czy to była operacja czarnych czy białych kapeluszy, tego nie wiadomo. Bardzo dużo tam się działo.

  Największym problemem było to, że Włoski Rząd w pierwszy dzień świąt użył serii satelitów, o nazwie Leonardo da Vinci, które przypisane są Watykanowi. Pomimo tego, że pozornie należą do rządu włoskiego, ale tak naprawdę są one własnością Watykanu. To właśnie w ten sposób, zaszyfrowane informacje mogły być przekazywane globalnie w czasie rzeczywistym.

  Dla ludzi, którzy nie rozumieją tego, trzeba przypomnieć, że Włochy należą do NATO i z tego też powodu, członek tej grupy nie może dopuścić się takiego czynu.
  Jest to coś, co całkowicie zmienia postać rzeczy. Włoski rząd mógł to zrobić, ale nie ważne czy to były Chiny czy Rosja, to wszystko zmienia postać rzeczy a ma to też związek z bankami i innymi sprawami. Zgadzam się ze wszystkim co Charlie powiedział.
  W tej sytuacji, Trump musi spróbować każdej możliwej opcji, by później nikt nie mógł mu zarzucić, że czegoś nie dopatrzył.

  Wiem, że Trump udał się do bazy woskowej do Teksasu i wiem z pewnością, że odbywa się tam bardzo intensywna konferencja mająca na celu zadecydowanie co będzie dalej?

  Prowadzący:
  O godz. 13:00 będę odbywał interview z Cinty McKinny by przedyskutować fakt, że jest to tajna operacja NATO o nazwie Gladio, w całości opłaconą przez UK, z udziałem Francji i Niemiec.
  Militarny Konglomerat Przemysłowy jest tym, który używa NATO jako frontu, by obalić prezydenta (Trumpa).

  Simon, Pytanie 2:
  Jeśli osoby stojące przy prezydencie Trumpie są wiarygodne i nie porzucą go, to zostanie wydana dyrektywa i wprowadzony zostanie stan wojenny, by aresztować ludzi Bidena i doprowadzić ich przed wymiar sprawiedliwości i wtedy oczywiście Trump będzie inaugurowany. Jak widzisz zmieściłem się w 3 minutach (śmieje się).

  Prowadzący:
  Dokładnie tak, ale jak chcecie umieścić te filmy w internecie to użyjcie BitChuta bo YT niebawem znowu wprowadzi zaćmienie. Charlie, ostatnie słowo na temat tego co się wydarzy pomiędzy teraz a 28 stycznia?

  Charlie, Pytanie 2:
  Jest bardzo jasne, że Donald Trump ma wszystkie asy w rękawie, a wcale jeszcze nie użył niższych kart, dlatego, że wcale nie musiał.
  Te asy oznaczają rozporządzenie o insurekcji oraz stoi za nim wojsko.
  Ma on również 3 argument czyli proszę zwrócić uwagę na rozpoczęcie wojny biologicznej (odniesienie do Coronawirusa), która podpada pod zbrodnie na ludzkości.
  Jest wiele dróg, które prowadzą go do celu. Posiada on kilka dobrych opcji i narazie decydują, którą użyć. Jego cisza, jest tak naprawdę torturowaniem swoich oponentów. Niebawem na światło dzienne wyjdą wszystkie szantaże na politykach, oskarżanych o pedofilię i zbrodnie na ludzkości. Te informacje zostaną upublicznione w ciągu kolejnych 20 dni.

  na końcu filmu rozmawiają o książce na temat pedofilii, ktora została wydana dzisiaj, co też nie jest przypadkiem. Książka ta zawiera imiona i nazwiska zaangażowanych osób.

 5. cinq2 08.01.2021 07:20

  @paullenburg
  z ciekawości też jakieś pół roku temu zacząłem to śledzić i mam takie samo wrażenie jak Ty

  @JP
  Do 6 stycznia miało się wszystko ostatecznie wyjaśnić na korzyść trumpa, teraz widzę nowy plan do 28? A potem nowy i nowy, i nic się nie wydarzy.
  Będę obserwował, ale już takich informacji co się ma stać było wiele, a nic się nie zmieniło.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.