Kościoły we Francji pod specjalną ochroną

Opublikowano: 13.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1250

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanen w związku z niedawnym zabójstwem księdza w departamencie Vendée wezwał do wzmocnienia bezpieczeństwa kościołów w przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą katolicy obchodzą 15 sierpnia.

– Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia (terrorystycznego) dla naszego kraju i ostatnie wydarzenia wymagają szczególnej uwagi wobec miejsc kultu – powiedział agencji France-Presse minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanen.

Odnotowano, że Darmanen wezwał prefektów do skontaktowania się z przedstawicielami miejsc kultu religijnego w celu zidentyfikowania najsłabszych z nich, dowiedzenia się o planowanych ceremoniach i ustalenia niezbędnych środków ochronnych.

Ksiądz katolicki został zamordowany w gminie Saint-Laurent-sur-Sevres w departamencie Vendee w zachodniej Francji. Uchodźca z Rwandy, który podpalił katedrę w Nantes w 2020 r., pojawił się w poniedziałek rano w żandarmerii i przyznał się do zabicia księdza, który udzielił mu schronienia we wspólnocie zakonnej kongregacji Montfortans. Podejrzany został natychmiast aresztowany, a następnie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

Prokurator gminy La Roche-sur-Yon, centrum administracyjnego Vendée, zarządził śledztwo w sprawie zarzutu morderstwa z premedytacją. Wykluczono wersję ataku terrorystycznego. Podejrzany miał być leczony w szpitalu psychiatrycznym od końca czerwca do końca lipca 2021 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.