Kościół wzywa do zniesienia kary śmierci

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 539

Papież Franciszek zdecydował się zmienić zapisy “Katechizmu Kościoła katolickiego” dotyczące kary śmierci. Od teraz Kościół katolicki oficjalnie potępia tę formę wymierzania sprawiedliwości i z tego powodu wzywa do jej zniesienia na całym świecie, ponieważ rzekomo narusza ona godność osoby ludzkiej, a ponadto według papieża obecnie wymyślono inne formy adekwatnych kar do przewin przestępców.

Tym samym swoją decyzją Franciszek zmienił paragraf 2267 “Katechizmu Kościoła katolickiego”, który został do niego dodany w 1995 roku i traktował właśnie o karze śmierci. Ponad dwie dekady temu ta forma wymierzania sprawiedliwości była jeszcze akceptowana przez Kościół katolicki, chociaż podkreślano niezwykle rzadkie uzasadnienie konieczności całkowitego usunięcia winowajcy. Zmiany wprowadzone teraz przez papieża oznaczają z kolei całkowite potępienie kary śmierci.

Jego zdaniem jest to konieczne, ponieważ „dziś coraz bardziej umacnia się świadomość, że osoba nie traci swej godności nawet po popełnieniu najcięższych przestępstw”, a ponadto wymyślono nowe metody ograniczenia wolności dla osób skazanych nawet za najcięższe przestępstwa. Jednocześnie Franciszek podkreślił, że Kościół katolicki na mocy wprowadzonych zmian „z determinacją angażuje się na rzecz jej zniesienia na całym świecie”.

Na podstawie: vaticannews.va/pl
Zdjęcie: Annett_Klingner (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.