Kościół obchodził „Dzień Judaizmu”

Opublikowano: 18.01.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2328

Już po raz dwudziesty trzeci w Kościele katolickim obchodzony był „Dzień Judaizmu”. W jego ramach odbyła się cała masa konferencji poświęconych dialogowi pomiędzy katolicyzmem a judaizmem, natomiast w tak zwanych mediach katolickich brylował między innymi rabin Michael Schudrich. Przyznał on jednocześnie, że Żydzi nie organizują analogicznego dnia, ponieważ dla „Żydów związki z chrześcijaństwem nie są tak samo istotne”.

Przygotowania do XXIII „Dnia Judaizmu” w Kościele rzymskokatolickim trwały jak co roku już od dłuższego czasu. De facto rozpoczęły się one już wczoraj, gdy w Gnieźnie odbyła się konferencja z udziałem m.in. Schuricha i prymasa Wojciecha Polaka. Zdaniem katolickiego duchownego „chrześcijanie nie są w stanie odciąć się od judaizmu”, ponieważ „byłoby to dla nie tylko nieowocne, ale też wprost samobójcze”.

Zdaniem przywódcy Kościoła w Polsce, „te samobójcze próby były w przeszłości podejmowane i one bardzo tragicznie się kończyły, czego dowodem jest tegoroczna 75. rocznica wyzwolenia nazistowskiego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, stanowiąca dla nas wszystkich wielką przestrogę”. Wspomniany już Schudrich podczas konferencji stwierdził z kolei, że dialog chrześcijaństwa z judaizmem „jest czymś naturalnym i normalnym”.

Dzisiaj w mediach katolickich opublikowano z kolei rozmowę z Naczelnym Rabinem Polski, jaką przeprowadziła Katolicka Agencja Informacyjna. Schudrich podkreślił w niej, że katolicy chcą poznawać „żydowskie korzenie swojej religii”, przy czym nie wybrnął on w sposób przekonujący podczas odpowiedzi na pytanie o brak analogicznych obchodów w środowiskach żydowskich.

„To fakt, że w obchodach Dnia Judaizmu istnieje pewna nierównowaga. Wynika ona stąd, że dla chrześcijan korzenie judaistyczne są bardzo ważne, gdyż chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu. Natomiast dla nas, Żydów związki z chrześcijaństwem nie są tak samo istotne” – stwierdził z rozbrajającą szczerością Naczelny Rabin Polski.

Na podstawie: Ekai.pl, Niezalezna.pl, Gosc.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 18.01.2020 15:33

    “że dialog chrześcijaństwa z judaizmem „jest czymś naturalnym i normalnym”.” Oczywiście. Jak synka z tatusiem.

  2. ARTUR 18.01.2020 23:02

    Nie możemy mieć żadnych powiązań z judaizmem gdyż Jezus / prorok ,Syn Boży / został ochrzczony i tym samym zawiązał nowe przymierze z każdym człowiekiem który uznał władzę Boga Ojca . Swoje przymierze zerwali Żydzi nie uznając i zabijając Jezusa , tak więc o jakichkolwiek związkach z mordercami nie może być mowy .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.