Kościół ma zapłacić Włochom 4 mld euro podatku

Opublikowano: 08.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2006

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Włochom odzyskać niezapłacony przez Kościół katolicki podatek od nieruchomości, którego łączna suma opiewa w granicach 4-5 miliardów euro.

Wczorajszy werdykt Trybunału unieważnił tym samym decyzję Komisji Europejskiej z 2012 i własne orzeczenie z 2016 roku, gdy stwierdzano “niemożność odzyskania pieniędzy z powodu trudności organizacyjnych”, związanych z niekomercyjnymi podmiotami, takimi jak szkoły, kliniki czy hotele.

Szefowie rzymskiej szkoły Montessori, którzy złożyli odwołanie od wcześniejszych decyzji, zwalniających Kościół z obowiązku zwrotu podatku, podkreślili, że reprezentowali niereligijne i demokratyczne firmy, które chciały walczyć z kościelnymi przywilejami, zniekształcającymi gospodarcze życie Włoch.

Z postanowienia unijnego Trybunału Sprawiedliwości szczególnie zadowolona była też partia Włoskich Radykałów, która od dawna walczyła, by Kościół płacił podatek od swoich nieruchomości. To właśnie Włoscy Radykałowie złożyli 12 lat temu pierwszy wniosek w tej sprawie.

Szacuje się, że łączna wartość podatku wynosi co najmniej 4 miliardy euro, a niewykluczone, że w ostateczności suma wzrośnie nawet do 5 miliardów.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: ANSA.it
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o