Liczba wyświetleń: 424
Od 22 lutego obowiązują nowe przepisy “Kodeksu pracy”, które dotyczą umów o pracę. Zmiany ograniczają dotychczasowe nadużycia pracodawców w zakresie stosowania umów na czas określony i ich sztucznego przedłużania.
Według badań ekspertów, nawet trzy miliony szczególnie młodych pracowników może być narażonych na nadużywanie prawa przez przedsiębiorców. Chodzi o zawieranie wielu umów na czas określony oraz przedłużanie umów na czas określony w nieskończoność, co będzie teraz znacząco ograniczone, ponieważ po 33 miesiącach pracodawca będzie musiał zaoferować swojemu pracownikowi umowę na czas nieokreślony. Dotychczasowe regulacje przewidywały obecne rozwiązanie, ale mogło być one obchodzone np. poprzez miesięczną przerwę danej osoby w świadczeniu usług dla firmy.
To nie jedyna zmiana w “Kodeksie pracy”. Kolejna z nich dotyczy przedłużenia okresu wypowiedzenia, dzięki czemu pracownik będzie miał więcej czasu na znalezienie nowej pracy.
Na podstawie: Onet.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl
Kto pisał ten artykuł? Przecież tu nie ma ŻADNYCH konkretnych informacji 😀
Przedłużenie okresu wypowiedzenia z 3 miesiecy do ilu? … i skąd maja pochodzić środki na czas wypowiedzenia? Obstawiam, że od pracodawcy.
Z tego co ja wiem to chcą przepchac zmiane polegającą na tzw “Uelastycznieniu” To pracodawca będzie decydował o tym kiedy dać urlop bezpłatny a nie jak do tej pory pracownik decyduje o swoim urlopie(bezpłatnym)
Czyli zmiana ale niekorzystna
A o tym w artykule nie słyszałem ,prosze podac gdzie ten przepis jest ujęty w KP (art. § ) bo byc moze jest ale ja tego nie wiem
Od kiedy to nacjonaliści są ekspertami prawa pracy?:):):)Od kiedy bronią pracowników?Od dwóch godzin?