Korzystne dla pracowników zmiany w prawie pracy

Opublikowano: 27.02.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 567

Od 22 lutego obowiązują nowe przepisy “Kodeksu pracy”, które dotyczą umów o pracę. Zmiany ograniczają dotychczasowe nadużycia pracodawców w zakresie stosowania umów na czas określony i ich sztucznego przedłużania.

Według badań ekspertów, nawet trzy miliony szczególnie młodych pracowników może być narażonych na nadużywanie prawa przez przedsiębiorców. Chodzi o zawieranie wielu umów na czas określony oraz przedłużanie umów na czas określony w nieskończoność, co będzie teraz znacząco ograniczone, ponieważ po 33 miesiącach pracodawca będzie musiał zaoferować swojemu pracownikowi umowę na czas nieokreślony. Dotychczasowe regulacje przewidywały obecne rozwiązanie, ale mogło być one obchodzone np. poprzez miesięczną przerwę danej osoby w świadczeniu usług dla firmy.

To nie jedyna zmiana w “Kodeksie pracy”. Kolejna z nich dotyczy przedłużenia okresu wypowiedzenia, dzięki czemu pracownik będzie miał więcej czasu na znalezienie nowej pracy.

Na podstawie: Onet.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Konter 27.02.2016 10:17

    Kto pisał ten artykuł? Przecież tu nie ma ŻADNYCH konkretnych informacji 😀

  2. Balcer 27.02.2016 13:54

    Przedłużenie okresu wypowiedzenia z 3 miesiecy do ilu? … i skąd maja pochodzić środki na czas wypowiedzenia? Obstawiam, że od pracodawcy.

  3. Świetlisty 27.02.2016 16:55

    Z tego co ja wiem to chcą przepchac zmiane polegającą na tzw “Uelastycznieniu” To pracodawca będzie decydował o tym kiedy dać urlop bezpłatny a nie jak do tej pory pracownik decyduje o swoim urlopie(bezpłatnym)

    Czyli zmiana ale niekorzystna

    A o tym w artykule nie słyszałem ,prosze podac gdzie ten przepis jest ujęty w KP (art. § ) bo byc moze jest ale ja tego nie wiem

  4. 8pasanger 01.03.2016 00:02

    Od kiedy to nacjonaliści są ekspertami prawa pracy?:):):)Od kiedy bronią pracowników?Od dwóch godzin?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.