Korwin-Mikke ukarany za „brzydkie” śpiewanie

Opublikowano: 08.10.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2239

Sejmowa komisja etyki nałożyła w środę karę upomnienia na Janusza Korwin-Mikkego za nawoływanie do przemocy wobec osób o innych poglądach politycznych, które wyraził w klipie stworzonym w ramach akcji #Hot16Challenge – poinformowała w środę przewodnicząca komisji Monika Falej (Lewica). „Poseł Korwin-Mikke dostał upomnienie, ponieważ rozumiemy, że rap ma swoją specyfikę, ale też jasno trzeba powiedzieć, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca” – dodała.

https://www.youtube.com/watch?v=m0XDcTOxQM0

Wniosek o ukaranie posła do komisji etyki złożył poseł Lewicy Maciej Kopiec. Według niego, Korwin „nawołuje do mordu” na przeciwnikach politycznych.

Przypomnijmy, Janusz Korwin-Mikke wziął w maju udział w internetowej akcji charytatywnej pod hasłem #Hot16Challenge, której celem była zbiórka pieniędzy na pomoc pracownikom służby zdrowia. Poseł Konfederacji mówił m.in., że „socjaliści będą wisieć zamiast liści” i wymachiwał bronią.

W rozmowie ze Sputnikiem poseł powiedział, że tekst napisał sam, w czym, jak stwierdził, jest dobry.

„Jestem straszny Korwin-Mikke
Co się wpieprzył w politykę
By rzecz zrobić oczywistą
Stawić – czoła socjalistom!
Ja pierniczę różne PiS-y
które żrą z państwowej misy
choćby były zjednoczone
ale lecą w lewą stronę.
Socjalistom wierzą głupi
Ale na nas to się skrupi
Więc pieprzeni socjaliści
Muszą wisieć zamiast liści
Kto nie słucha ojca, matki
Nie głosuje na Korwina
Płaci potem te podatki
I to już nie moja wina.
Na sweterku mam Koronę
Patrzę tylko w prawą stronę
I to jedno wam dziś powiem
Teraz jestem rapu bogiem!”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.