Korupcja, mniejszości etniczne, Romowie i LGBTI

Opublikowano: 10.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 937

Partia parlamentarna Bułgarski Ruch Narodowy (WMRO BND) zdecydowanie potępiła krytykę Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego dotyczącą przestrzegania praw mniejszości etnicznych i seksualnych w Bułgarii.

„My, posłowie WMRO, kategorycznie sprzeciwiamy się polityce pozytywnej dyskryminacji zaproponowanej przez Przewodniczącego Komisji Europejskiej (…) na rzecz społeczności LGBTI, reklamie i promocji homoseksualizmu. Sprzeciwiamy się narzucaniu małżeństw osób tej samej płci – trendowi, który jest metodycznie promowany przez różne mechanizmy Unii Europejskiej” – powiedział poseł Aleksander Sidi na posiedzeniu parlamentu. Nazwał też „skandalicznym” stwierdzenie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen skierowane do Polski, że nietolerancja wobec homoseksualizmu jest nieludzka.

Sidi uważa, że autorzy rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie stanu praworządności w Bułgarii narzucają Sofii uznanie mniejszości macedońskiej i konieczność ochrony praw społeczności LGBTI. Według niego posłowie pod pozorem walki z korupcją, na którą cierpi cała Unia Europejska, starają się podnieść zupełnie inne kwestie, a ich bułgarscy koledzy „posłusznie się na to zgadzają”. „Co Romowie, homoseksualiści lub nieistniejąca mniejszość macedońska mają wspólnego z korupcją?” – powiedział Sidi.

Na początku października w tymczasowej rezolucji posłowie wyrazili zaniepokojenie odmową Bułgarii ws. rejestracji partii opowiadających się za uznaniem mniejszości macedońskiej w Bułgarii. Do takich organizacji należy Zjednoczona Macedońska Organizacja Ilinden.

Temat uznania mniejszości macedońskiej podjął wczoraj premier Bojko Borisow na spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Macedonii Północnej Buyarem Osmanim. Zdaniem Borisowa pojawienie się tej kwestii w rezolucji Parlamentu Europejskiego budzi jego niepokój. „To absolutnie niekorzystne w chwili, gdy szukamy kompromisu – ani dla historyków, ani dla naszych partnerów politycznych w republice Macedonii Północnej – nie pomaga to w znalezieniu rozwiązania problemu” – powiedział Borisow. Zaznaczył jednak, że Bułgaria wspiera Skopje w drodze do UE. „Naprawdę mam nadzieję, że Macedonia Północna otrzyma od nas niezbędne zapewnienia i podąży drogą wejścia do UE” – powiedział.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o