Koronawirus zniechęca do seksu

Opublikowano: 30.10.2020 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1441

Koronawirus oznacza mniej seksu w przypadku Chińczyków, Amerykanów, Brytyjczyków, Turków; Ankieta przeprowadzona w Turcji pokazuje prawidłowość zgodną z ustaleniami w Chinach, USA i Wielkiej Brytanii: ludzie w dobie pandemii uprawiają seks rzadziej i mają mniej partnerów. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że ludzie na całym świecie rzadziej uprawiają seks w okresie pandemii.

Ankieta przeprowadzona w tym miesiącu wśród Amerykanów przez serwis randkowy Match.com wykazała, że ​​ponad 70 procent samotnych Amerykanów w ogóle nie uprawiało seksu od marca do października, a badanie przeprowadzone przez Kinsey Institute w czerwcu wykazały, że Amerykanie mają mniej seksu – jednym z powodów jest napięcie między parami podczas wspólnej izolacji w domu.

Popęd seksualny Brytyjczyków również spadł natychmiast po tym, jak poddano ich wiosną blokadzie – po czym odbił się nieco, gdy ludzie używali seksu w celu „złagodzenia stresu, lęku lub dla przezwyciężenia nudy”.

Ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w Turcji sugerują, że pandemia znacznie zmniejszyła aktywność seksualną. Średnia częstotliwość seksu wśród dorosłych spadła z prawie dwa razy w tygodniu do nieco ponad raz – ustalili naukowcy.

Wpływ koronawirusa na seks był wcześniej obserwowany w Chinach. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego Anhui odkryli, że prawie połowa uczestników ankiety internetowej w marcu – szczycie epidemii w Chinach – straciła partnerów seksualnych, a ponad jedna trzecia rzadziej uprawiała seks.

W ankiecie internetowej w Turcji około jedna trzecia uczestników – ponad 1300 mężczyzn i kobiet o średniej wieku 33 lat – zgłosiła mniejszą ochotę na seks niż przed pandemią.

Na podstawie: Scmp.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Będzie mniej chorób wenerycznych, aids itd.