Koronawirus może rozprzestrzeniać się przez pierdzenie

Opublikowano: 25.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2911

Brytyjskie media donoszą, że znaleziono dowody sugerujące, że COVID-19 może rozprzestrzeniać się, gdy zarażona osoba pierdnie w ograniczonej przestrzeni, takiej jak toaleta. Czy to kolejna odsłona koronawirusowego szaleństwa trawiącego ludzkość?

Jak wynika z informacji podawanych w „The Mirror” i wielu innych portalach, niektórzy ministrowie rządu Wielkiej Brytanii prywatnie wyrazili obawy, że koronawirus może rozprzestrzeniać się poprzez pierdzenie. Wskazali na dowody sugerujące, że COVID-19 może się rozprzestrzeniać, gdy zarażona osoba “zepsuje powietrze” w ograniczonej przestrzeni, takiej jak toaleta.

Testy wykazały, że wirus może być obecny w odchodach, ale o tym, czy wzdęcia mogą rozprzestrzeniać Covid, nie wiadomo na pewno. Jeden z ministrów, którego nazwiska nie podano, powiedział gazecie „Telegraph”, że widział wiarygodnie wyglądające informacje z innych krajów na to, że istnieją dowody na zarażenie między dwiema osobami w kabinie toalety w Australii. Ten sam minister powiedział również, że były dobrze udokumentowane przypadki COVID-19 rozprzestrzeniającego się przez rury kanalizacyjne podczas lockdownów w Hongkongu.

Pytany o te rewelacje rzecznik premiera Borisa Johnsona powiedział tylko, że nie był świadomy twierdzeń, że wirus może rozprzestrzeniać się przez wzdęcia. Dodał też, że rząd poddaje przeglądowi najnowsze dowody naukowe na ten temat. Na początku zeszłorocznej pandemii wielu ekspertów stwierdziło, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Dr William Schaffner, dyrektor medyczny National Foundation for Infectious Diseases i profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie Vanderbilt w Tennessee, powiedział „USA Today”, że przeniesienie Covid przez wzdęcia nigdy nie zostało udowodnione i uznał to za bardzo mało prawdopodobne. Również amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło, że „nie ma potwierdzonej transmisji fekalno-oralnej” wirusa.

Jednak w ciągu ostatnich 18 miesięcy widzieliśmy już nie jeden nonsens, który się ziścił. Wszak wszyscy nosimy szmatki na twarzy i nikt się już temu nie dziwi, a nasze prawa obywatelskie są warunkowane tym czy poddamy się eksperymentowi medycznemu. Jeśli to szaleństwo będzie się tak rozwijać to nie można wykluczyć, że zostaniemy zmuszeni do noszenia specjalnych antywirusowych pieluch, których stosowanie będzie sprawdzać policja. To co dzisiaj wydaje sie dystopijnym żartem, może się okazać za kilka miesięcy naszą rzeczywistością…

Na podstawie: Telegraph.co.uk, eu.USAToday.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 25.07.2021 11:20

  Ha, to samo kilka miesięcy temu sugerowałem covidiotom, naśmiewając się z nich

 2. Kaczor3333 25.07.2021 15:09

  Sugeruję tym panom u władzy wybudowanie wielkiego bunkra na Antarktydzie, gdzie będą mogli się ukryć przed śmiertelnym wirusem, wraz z, jak to ich nazwał przedmówca “covidiotami”. Chętnie dołożę się do cegiełki pod budowę takiego bunkra. Ale nie za darmo. Będą musieli zabrać ze sobą syntezator mowy z Polski, który będzie ogłaszał w bunkrze nadejście kolejnych fal i lokdałnów.

 3. 3steta 25.07.2021 17:25

  Haha. Co już ludzie nie wymyslą…Dziś to kpina,jutro uznane za fakt

 4. kufel10 26.07.2021 04:05

  Czyli można zbić fortunę na korkach od wina. Prawdziwy korek będzie nasiąkał … więc stawiam na tworzywo sztuczne wie-lo-krot-ne-go użytku !! W zestawie ściereczka. 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.