Korei Północnej grozi katastrofa głodu

Opublikowano: 27.07.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 230

Władze Korei Północnej ostrzegły ludzi przed zagrożeniem głodu i wezwały do „zaciśnięcia pasa” — podały media.

Według gazety “Neue Zürcher Zeitung” ponad 10 milionów ludzi w KRLD cierpi z powodu chronicznego niedożywienia z powodu braku żywności. Sankcje przeciwko krajowi ze strony Stanów Zjednoczonych i Organizacji Narodów Zjednoczonych utrudniają dostawy importowanej żywności do kraju, donosi RT.

Według gazety północnokoreańska prasa pisze, że ludność powinna przygotować się do „zaciśnięcia pasa” i przypomina o „trudnej kampanii” z lat 1990. — masowym głodzie, który zabił około 2,5 miliona Koreańczyków z Północy.

Poinformowano również, że co piąte dziecko w Korei Północnej cierpi z powodu niedożywienia. Międzynarodowy Fundusz Pomocy Dzieciom Narodów Zjednoczonych obawia się, że 60 000 dzieci szczególnie ucierpi z powodu głodu.

Tylko 15-20% terytorium kraju nadaje się pod uprawy, a zła pogoda dodatkowo pogarsza sytuację.

Ponadto organizacje charytatywne zgłaszają problemy w dostarczaniu ważnych urządzeń medycznych, leków i produktów spożywczych do Korei Północnej. “Z powodu problemów w pracy banków sankcje poważnie odbijają się na naszej działalności” — powiedzieli przedstawiciele Światowego Programu Żywnościowego.

Według gazety programy charytatywne ONZ i prywatnych organizacji zmagają się z brakiem funduszy, ponieważ pomoc KRLD jest „politycznie nieatrakcyjna”.

Przypomnijmy, 19 lipca Rosja i Chiny zablokowały amerykański zakaz dostaw ropy do KRLD.

Zdjęcie: conan_mizuta (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o