Koreański prezydent przestrzega przed nierównością bogactwa i dochodów

Opublikowano: 01.07.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 648

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in uważa, że demokracji narodowej w jego kraju zagrażają rosnące nierówności ekonomiczne. Kwestię nierówności w rozkładzie bogactwa i dochodów powinny więc rozwiązać między sobą przedsiębiorcy, pracownicy oraz grupy obywatelskie, które muszą pójść na konieczne kompromisy i ustępstwa.

Zaprzysiężony 10 maja nowy południowokoreański prezydent brał udział w uroczystościach z okazji trzydziestej rocznicy antyrządowych protestów. W czerwcu 1987 r. na ulice miast w całym kraju wyszło kilka milionów ludzi, którzy chcieli tym samym zamanifestować sprzeciw wobec przemocy władzy, w wyniku której śmierć poniosło dwóch studentów. Przeciwnicy wojskowej dyktatury gen. Chun Doo-hwana wymogli wówczas na juncie przedterminowe wybory.

W rocznicę tych wydarzeń Moon Jae-in, który uczestniczył w protestach sprzed trzydziestu lat, podkreślił, że jego rządy będą miały jak najbardziej demokratyczny charakter, ale coraz więcej osób zaczyna powątpiewać w ten ustrój. Zagrażają mu bowiem rosnące nierówności dochodowe oraz nierównomierne rozłożenie bogactwa w Korei Południowej, a problem ten powinny rozwiązać między sobą przedsiębiorcy, pracownicy i organizacje obywatelskie, ponieważ rząd nie może sam załatwić tej sprawy.

Zdaniem lidera koreańskiej centrolewicy, demokracja działa jedynie wówczas, jeśli wszyscy jej uczestnicy dostrzegają korzyści z jej funkcjonowania. Tymczasem to właśnie ten ustrój w ciągu ostatnich trzech dziesięcioleci doprowadził do rozwoju Korei Południowej.

Na podstawie: koreatimes.co.kr, pulsazji.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Konter 01.07.2017 12:23

    Co jest złego w tym że niektórzy zarabiają więcej od innych? O ile Ci co zarabiają najmniej nie żyją w biedzie, to nie ma problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.