Korea Północna stworzyła dron uderzeniowy

Opublikowano: 11.03.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 585

Korea Północna opracowała własny samolot bezzałogowy na podstawie amerykańskiego celu lotniczego MQM-107 Steaker – czytamy w raporcie Pentagonu, zaprezentowanym w Kongresie USA.

Po raz pierwszy samolot bezzałogowy został zauważony w marcu 2013 roku, jego zdjęcia również pojawiły się w północnokoreańskiej prasie, która informowała, że aparat jest zdolny do rażenia celów z wysoką precyzyjnością.

Północnokoreański samolot bezzałogowy stanowi krążący pocisk. Bazowe cele MQM-107 Steaker zostały prawdopodobnie kupione od Syrii. Skąd takie drony otrzymała Syria, nie podano.

Do Syrii MQM-107 nie zostały dostarczone, lecz takie aparaty posiada Iran.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.