Korea Północna jest gotowa na wojnę nuklearną

Opublikowano: 02.02.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 791

Konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną odżył na nowo po tym jak hakerzy zaatakowali wytwórnię filmową Sony Pictures. Ze strony obu krajów pojawiają się coraz ostrzejsze pogróżki, które nie sprzyjają negocjacjom i prowadzą jedynie do eskalacji napięcia.

Pod koniec minionego roku, Barack Obama oskarżył Koreę Północną o cyberatak na Sony Pictures. Wszyscy oczywiście uwierzyli amerykańskiemu prezydentowi, choć Kim Dzong Un utrzymywał że jego kraj nie ma nic wspólnego z atakiem i proponował nawet pomoc w dochodzeniu, którą USA i tak odrzuciły, zgodnie ze słynnym powiedzieniem Obamy: “Nie negocjujemy z terrorystami”.

Zapewne wielu z nas mogło się zastanawiać skąd USA wie, że to Korea Północna dokonała tego cyberataku? Gazeta New York Times powołując się na przedstawicieli amerykańskich władz oraz dokumenty, które wyciekły z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) stwierdziła jakiś czas temu, że wywiad Stanów Zjednoczonych jeszcze w 2010 roku zinfiltrował północnokoreańskie sieci komputerowe. Dzięki temu udało się rzekomo ustalić, że za cyberatakiem na Sony Pictures stoi właśnie Korea Północna.

Należy zaznaczyć również, że całkiem niedawno Kim Dzong Un dał Obamie propozycję, według której Korea Północna zakończy wszelkie testy nuklearne, jeśli Stany Zjednoczone wraz z Koreą Południową zrezygnują z kolejnych manewrów wojskowych. Jak można się domyśleć, Barack Obama, który przecież nie negocjucje z terrorystami, odrzucił propozycję i oświadczył iż Korea Północna jest najbardziej odizolowanym, karanym i hermetycznym krajem na Ziemi, ale ostatecznie internet dotrze do tego kraju a reżim upadnie.

Kim Dzong Un odpowiedział podczas przeprowadzonych niedawno manewrów wojskowych, że w takiej sytuacji nie będzie negocjował ze “wściekłymi psami”, które otwarcie mówią o upadku jego rządów. Dodał również, że jego kraj jest gotowy na każdą wojnę, w tym również nuklearną. Jego wypowiedź rzeczywiście może wydawać się ostra i prowokująca, ale należy się również zastanowić czy zachowanie Baracka Obamy w takiej sytuacji jest lepsze?

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: cubiclane.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. tosshi 02.02.2015 18:37

    @marioelche1971

    Atak na Koreę Płn. ma sens (dla USA) bo niedawno odkryto tam ogromne złoża metali ziem rzadkich, które będą wydobywane przez Koreańczyków i Rosję. Usa nie mają złóż metali ziem rzadkich a największe na świecie mają Chiny które teraz robią co chcą, a utrzymują wysoką cenę. W Korei są jedne z największych złóż na świecie. Usa idą na wojnę tam gdzie są surowce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.