Kora sosnowa i koenzym Q10 poprawiają zdrowie

Opublikowano: 11.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 549

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Chieti-Pescara we Włoszech dowodzą, że przyjmowanie wyciągu z kory sosnowej w połączeniu z koenzymem Q10 służy poprawie kondycji fizycznej u pacjentów, którzy cierpią na schorzenia serca, poprzez wspomaganie utrzymania regularnego ciśnienia krwi, wzmacnianie funkcji śródbłonkowej, redukowanie nadciśnienia oraz poprawia ogólną kondycję fizyczną.

W ich badaniach ze ślepą próbą (typ badań naukowych, eksperyment, w którym osoba zbierająca dane naukowe zna przedmiot badań w grupie badanej lub eksperymentalnej, natomiast członowie tej grupy, celu badań nie znają – przypis tłum.), kontrolowanych z użyciem placebo, badacze przetestowali skutki działania Pycnogenolu, opatentowanej wersji wyciągu z kory sosnowej i koenzymu Q10, produkcji Kaneka, jaki jest sprzedawany w mieszaninie pod nazwą PycnoQ10. W grupie złożonej z 53 badanych uczestników w wieku od 54 do 68 lat, wszyscy mieli stan łagodnego lub zaostrzonego nadciśnienia oraz niewydolność zastoinową serca. Mieli również niewydolność serca ze zmniejszoną frakcją wyrzutową poniżej 40 % swej pierwotnej wydolności, co wskazuje na bardzo słabą funkcję wydolnościową serca.

Gdy zaczęto im podawać PycnoQ10 jako część regularnego leczenia, wykazano, że u pacjentów z chorobami serca, którzy przyjmowali specyfik, znacząco zmniejszyło się ciśnienie krwi, zarówno skurczowe, jak też rozkurczowe, spadła częstość skurczów serca, zmniejszyła się częstość oddechowa i poprawiła się frakcja wyrzutowa serca, w porównaniu do tych, którzy przyjmowali placebo. Grupa otrzymująca PycnoQ10 mogła również przespacerować się o 3,3 mili dalej niż grupa biorąca placebo, przy czym stwierdzono poważną poprawę kondycyjną.

“Koenzym Q10 był dogłębnie badany w zakresie zdolności do wzmacniania mięśnia sercowego, szczególnie u pacjentów, którzy cierpią na schorzenia serca. Próby przedkliniczne dawały podstawy do uznania, że Pycnogenol wzmacnia ściany komory serca i poszerza naczynia krwionośne”, powiedział dr Belcaro, jeden z autorów badań. „Te wstępne obserwacje dają podstawy, aby przypuszczać, że odpowiednie dawki koenzymu Q10 i Pycnogenolu w mieszaninie PycnoQ10, mogą znacząco poprawić kondycję serca”.

A w związku z tym, że zarówno wyciąg z kory sosnowej, jak też koenzym Q10 nie są opatentowanymi lekami farmaceutycznymi, są one szeroko dostępne u różnych wytwórców suplementów. Kosztują też znacznie mniej niż leki na receptę i nie niosą ryzyka niebezpieczeństwa wystąpienia skutków ubocznych.

Opracowanie: Jonathan Benson
Tłumaczenie: wMordechaj
Na podstawie: prnewswire.com
Źródło oryginalne: www.laleva.org
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. J-23 11.03.2012 13:29

  @ wMordechaj
  szkoda tylko że nie wiemy jak wyciągać te substancje z kory sosnowej. Pewnie robi się jakieś potrójne fikumiku?

 2. tomas3h 11.03.2012 18:51

  No właśnie dawać receptę na domowy system.Skoro spirytus można w domowym zaciszu wyprodukować,to tym bardziej koenzym – tak mi się wydaje 😉

 3. Hassasin 11.03.2012 20:09

  a krystalizację wirusa przeprowadzamy na desce do krojenia chleba – tak mi sie wydaję 😉
  normalnie taki koenzym Q10 albo tokoferol czy tam ligopen to wyciskasz przez ligninę – tak mi sie wydaje 😉

 4. Norbert 12.03.2012 11:15

  A tak napisać prawdę to nie można ….
  To są silne antyoksydanty –
  Po polsku – substancje chemiczne deaktywizujące wolne rodniki.
  Wolne rodniki to przyczyna większości chorób w starszym wieku (rak i miażdżyca to ich sprawka).
  I teraz najlepsze sprawy !
  Całą sprawę mogą załatwić nasze polskie warzywa !!!!!
  W nich jest cała masa substancji leczących – to są prawdziwe eliksiry młodości …..
  Żaden lekarz Ci tego nie powie – nie przeczytasz też o tym na żadnym większym portalu oraz TV … one są opanowane (pośrednio) przez właściciela, który jest związany (ma interes w twojej niewiedzy) kartelem farmaceutycznym.
  Ludzie kupują w aptekach preparaty za nie wiem ile kasy a zwykłe polskie nieprzetworzone warzywa jedzone regularnie działają cuda.
  Jak ktoś chce więcej informacji niech poszpera.
  podaję słowa klucze:
  likopen, katechiny, selen, glutation, flawonoidy, flawony, kwas askorbinowy (wit C), tokoferol (wit E), karoten (Wit A), mikro makro ultra elementy.
  Najlepszym lekarzem jest własny układ odpornościowy – wystarczy go dobrze zaopatrzyć ….

 5. maleczka 13.03.2012 14:08

  a ja sobie za mlodu sok brzozowy pilam na wiosne 😉
  jadlam duzo jabluszek z wlasnego sadu i warzywek z ogrodka:)
  i pilam wode ze studni przy domu…
  a jak trafilam do miasta…to tak sie pochorowalam,ze mowie wam!!!
  ale jakos po latach szlo sie przystosowac-nie bez bolu nie bez bolu 😀
  Ale teraz bardziej uwazam co JEM i PIJE ! 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.