Konwój Wolności wiadomością roku w Kanadzie

Opublikowano: 21.12.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1247

Protest Konwoju Wolności został ogłoszony wiadomością roku w Kanadzie. Wieloletnia coroczna tradycja w The Canadian Press ma odzwierciedlać osobę lub grupę osób, które miały największy wpływ na kanadyjski cykl informacyjny w tym roku.

Konwój szybko nabrał rozpędu na początku 2022 roku, zbierając wsparcie i darowizny z całego kraju.

„Gdy Konwój Wolności zaczął toczyć się na wschód, a wsparcie finansowania społecznościowego wzrosło do milionów, stało się jasne, że ci protestujący będą zarówno szczekać, jak i gryźć” – napisała Dawn Walton, redaktor naczelna CTV Calgary w swojej odpowiedzi na ankietę.

Jedna z organizatorek, Tamara Lich, powiedziała niewielkiej grupie reporterów podczas pierwszego tygodnia protestu, że demonstranci przybyli z miłości do swoich rodzin, społeczności i kraju.

Festynowy charakter kilkutygodniowej demonstracji kłócił się z tym, co ottawska policja i lokalni politycy określili jako bezprawną i niebezpieczną okupację miasta. Protesty trwały, dopóki Trudeau 14 lutego, powołując się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych, nakazał usunięcie protestujących siłą. Protesty Konwoju Wolności zwróciły na Kanadę uwagę międzynarodowej opinii publicznej. Setki demonstrantów zostało aresztowanych, gdy policja rozpoczęła masową operację w centrum Ottawy.

49% ze 104 respondentów ankiety głosowało na protestujących jako „Newsmaker of the Year”, wyprzedzając 28% głosów opowiadających się za śmiercią królowej Elżbiety II. Tym samym protest Konwoju Wolności został uznany za najważniejszą wiadomość roku 2022.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.