Ostrzegali, że stan wyjątkowy wzmocni antyrządowe nastroje

Opublikowano: 08.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1369

Kanadyjska Służba Wywiadu Bezpieczeństwa (CSIS) poinformowała rząd dzień przed wprowadzeniem ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych 14 lutego 2022 roku, że zakończenie w ten sposób protestu Konwoju Wolności jednocześnie doprowadzi do radykalizacji znacznej liczby osób.

„13 lutego CSIS poinformował, że wdrożenie EA [Ustawy o Sytuacji Nadzwyczajnej] prawdopodobnie zelektryzuje antyrządowe narracje i przyspieszy radykalizację w kierunku przemocy stwierdza dokument CSIS przedłożony jako dowód w Komisji badającej okoliczności wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Komisja jest obecnie w fazie przesłuchań publicznych i bada powołanie się rządu na ustawę.

„Ponadto CSIS poinformowało, że powołanie EA przez rząd federalny prawdopodobnie doprowadzi [sic] do rozproszenia konwoju w Ottawie, ale zwiększy liczbę Kanadyjczyków, którzy mają skrajne poglądy antyrządowe i przekona niektórych że przemoc jest jedynym rozwiązaniem tego, co postrzegają jako skorumpowany system i rząd” – czytamy w dokumencie.

Dokument CSIS zatytułowany „Ideologicznie motywowany brutalny ekstremizm – CSIS Engagement 2017-2022” jest sklasyfikowany jako „SECRET//CC” [Cabinet Confidence] i został opublikowany w większości bez redakcji.

Dokument mówi, że CSIS doradzał rządowi w związku z Konwojem Wolności na trzech oddzielnych spotkaniach przed ogłoszeniem stanu zagrożenia porządku publicznego. Przed udzieleniem rad z 13 lutego, dokument stwierdza, że 3 lutego „według oceny CSIS, że nie było żadnych oznak, żeby w konwoju działali ludzie skłonni odwołać się do przemocy”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.