Kontrwywiad odmawia identyfikacji osoby z flagą III Rzeszy

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1466

Jak podaje na „Twitterze” niezależny dziennikarz Keean Bexte, kanadyjski kontrwywiad CSIS odmówił zidentyfikowania osoby pokazanej na słynnym zdjęciu z flagą hitlerowskich Niemiec, zasłaniając się względami bezpieczeństwa państwa. Zdjęcie wywołało powszechne oburzenie i krytykę uczestników Konwoju Wolności, jako osób związanych z prawicowymi ekstremistami. Fala komentarzy przetoczyła się przez kanadyjskie media poniżej jeden z takich programów nawołujących do podjęcia zdecydowanych działań.

Tymczasem firma z Ottawy zajmująca się Public Relations – Enterprise Canada – rozważa pozwanie prawnika reprezentującego organizatorów Konwoju Wolności w dochodzeniu w sprawie ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych za to, co nazwała „absurdalnym i nikczemnym” zarzutem, iż jeden z jej dyrektorów wymachiwał nazistowską flagą podczas protestu Konwoju Wolności w Ottawie.

Jednak prawnik Freedom Corp., Brendan Miller, twierdzi, że jest chroniony przed pozwem i chce, aby dwóch dyrektorów Enterprise Canada zeznawało przed Komisją w Ottawie w sprawie doniesień o nazistowskich i konfederackich flagach podczas pierwszego weekendu protestów w Ottawie zeszłej zimy. W oświadczeniu starszy konsultant Enterprise Canada, Andrew Tumilty, powiedział, że Miller „wysunął całkowicie bezpodstawne i głęboko obraźliwe oskarżenie” przeciwko dyrektorowi firmy Brianowi Foxowi. „Nie ma grosz prawdy w tym absurdalnym i nikczemnym oskarżeniu. Ani Brian Fox, ani nikt z Enterprise Canada nie był obecny na protestach Konwoju Wolności w jakimkolwiek charakterze” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Miller stwierdził podczas w trakcie przesłuchiwania dyrektora Canada Security Intelligence Service (CSIS) Davida Vigneaulta, że Fox był widziany jak chodził po Ottawie z nazistowską flagą podczas protestów Konwoju Wolności na zdjęciu, które było szeroko rozpowszechniane w Internecie i mediach w tym czasie. W żadnym momencie Miller nie dostarczył dowodów na swoje twierdzenia

Dyrektor CSIS miał powiedzieć Trudeau, że powołanie się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych było „wymagane”, aby stłumić protest Konwoju Wolności. Miller twierdzi również, że krytyczny wobec protestujących artykuł Toronto Star autorstwa Supriyi Dwivedi z Enterprose Canada z 30 stycznia był pierwszym opublikowaniem w Internecie konkretnego zdjęcia z protestu flagi Konfederacji z wizerunkiem ciężarówki. Zdjęcie, o którym mowa, zostało jednak zrobione przez fotografa dla serwisu informacyjnego Getty Images i było dostępne dla subskrybentów. „Pan Fox i wszyscy w Enterprise Canada zdecydowanie sprzeciwiają się nienawiści reprezentowanej przez symbol, do którego odniósł się pan Miller i dążą do tego, aby nasze miejsce pracy było integracyjnym i akceptującym środowiskiem dla wszystkich”, czytamy w oświadczeniu Enterprise, które określa oskarżenia Millera „całkowicie bezpodstawnym i głęboko obraźliwym”.

W osobnym oświadczeniu Miller oświadczył, że „liczne” anonimowe osoby przejrzały zdjęcia Foxa i osoby, która niosła flagi, co skłoniło go do złożenia wniosku, aby Fox i Dwivedi zeznawali przed komisją. Komisja nie wydała publicznego orzeczenia w sprawie wniosku. Miller wydaje się sugerować, że prezentowanie tych powszechnie potępianych symboli w Ottawie było zrobione na zamówienie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „National Post”, Twitter.com [1] [2]
Źródło: Goniec.net [1] [2]


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.