Kontrowersyjny mecz Pucharu Polski

Opublikowano: 18.11.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1224

W trakcie rzutów karnych meczu 1/8 finału Pucharu Polski zawodnicy Sandecji Nowy Sącz zrezygnowali z dalszej gry. Powodem było niekulturalne zachowanie kibiców, którzy wykonywali „małpie odgłosy” w stronę zawodnika Elhadji Maissa Falla oraz rzucali wyzwiska w kierunku Matusa Putnocky’ego. Piłkarze Sandecji opuścili boisko i mecz zakończył się wygraną Śląska Wrocław. Po 120 minutach gry wynikiem był remis 2:2, a w przerwanej serii „jedenastek” Wrocław Śląsk prowadził 2:1.

„Ze zgromadzonej przez Komisję dokumentacji wynika jednoznacznie, że bezpośrednią przyczyną niedokończenia zawodów była odmowa kontynuowania gry przez drużynę gospodarzy (…). W takim przypadku zawody należało zweryfikować jako walkower na niekorzyść tej drużyny, niezależnie od okoliczności, które skłoniły zawodników do opuszczenia boiska, a które jednocześnie stały się przedmiotem odrębnego postępowania wszczętego przez Komisję Dyscyplinarną PZPN” – ogłoszono.

Komisja Dyscyplinarna nałożyła ponadto na Śląsk Wrocław kary za zachowanie kibiców. Chodzi mianowicie o grzywnę 190 tysięcy złotych oraz zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w wymiarze 6 miesięcy w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2022/2023.

1/4 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana na wiosnę. Co ciekawe, Śląsk Wrocław jest jedną z nielicznych drużyn z Ekstraklasy, które awansowały do tego etapu rozgrywek. Oprócz tego klubu, zrobiły to także Legia Warszawa i Raków Częstochowa. Poza tym w 1/4 zagrają: pierwszoligowy Górnik Łęczna, drugoligowe Pogoń Siedlce, Motor Lublin i KKS Kalisz, a nawet trzecioligowa Lechia Zielona Góra. Ekstraklasowi faworyci odpadli na dotychczasowych etapach rozgrywek.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Sport.pl, 90minut.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.