Kontrowersje z powodu szalika Viktora Orbána

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 664

Węgierski premier pojawił się w niedzielę na meczu piłkarskim Węgry-Grecja z szalikiem kibica opatrzonym mapą Wielkich Węgier.

Po tym, jak niemiecki eurodeputowany z Partii Zielonych Daniel Freund wypowiedział się na temat szalika piłkarskiego, który w niedzielę nosił premier Węgier Viktor Orbán, również rumuńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło Orbána za “rewizjonizm”.

W oświadczeniu rumuńskie MSZ wyraziło “zdecydowaną dezaprobatę” wobec gestu wykonanego przez Orbána. Węgierski premier pojawił się w Niedzielę na meczu piłkarskim Węgry-Grecja z szalikiem kibica opatrzonym mapą Wielkich Węgier, która obejmuje dawne terytorium Węgier, zanim znaczna jego część została podzielona i przekazana Ukrainie, Serbii, Rumunii i Słowacji pod koniec pierwszej wojny światowej. Państwo utraciło 72 procent swojego terytorium.

W nagraniu zamieszczonym na swojej oficjalnej stronie w mediach społecznościowych Orbán pogratulował Balázsowi Dzsudzsákowi, który przechodzi na emeryturę w węgierskiej narodowej drużynie piłkarskiej, a motyw Wielkich Węgier jest wyraźnie widoczny.
Reakcje z zagranicy

Według rumuńskiego MSZ gest węgierskiego premiera “wyraźnie przeczy otwartości wokół wznowienia dwustronnego dialogu, o której rumuński minister spraw zagranicznych rozmawiał podczas swojej niedawnej wizyty w Budapeszcie, zarówno podczas konsultacji z premierem, jak i jego węgierskim odpowiednikiem”.

Rzecznik ukraińskiego MSZ W Kijowie Ołeh Nikołenko powiedział, że Ukraina domaga się “oficjalnych przeprosin ze strony węgierskiej i zaprzeczenia kwestionowania integralności terytorialnej Ukrainy”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMX News, Gazeta.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 23.11.2022 19:22

    Tak tak urakińskie władze się obraziły – te same co chcą polskich Kresów, ci sami co przywłaszczyć chcieli tatarski Krym i ci sami co chcieli przywłaszczyć rdzennie rosyjskie ziemie a swoją agresją doprowadzili do depopulacji narodu ukraińskiego… ciekawe że sami nie są Ukraińcami tylko większości narodowości takiej samej jak Kołomojski sponsor nazistowskich batalionów jak Azow i Tornado co nawet w czasie pokoju porywali ludzi i niektórych mordowali jak nie dostali okupu… Coś pominąłem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.