Kontrolowania umysłu myszy za pomocą ludzkich myśli

Opublikowano: 04.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1596

Grupa badaczy z chińskiego uniwersytetu Zheijang wszczepiła mikroelektrody do mózgu szczura, dzięki czemu możliwa była zdalna kontrola zwierzęcia. Wystarczyła tylko jedna myśl o poruszeniu lewym ramieniem, by szczur obrócił się w lewo. Nieodzowny w całym procesie był oczywiście komputer, który przekazywał sygnał pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.

Wyniki eksperymentu wykazały, że mózgi szczurów mogą być pomyślnie kontrolowane przez ludzki umysł, tak aby wykonać zadanie nawigacyjne w specjalnie zaprojektowanym labiryncie. Proces wymiany informacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem jest możliwy za pomocą komputerowych interfejsów. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy cały proces może nieść ze sobą jakieś ryzyko dla zdrowia szczura.

Współczesna technologia jest już na tyle udoskonalona, że pozwala na zdalne kontrolowanie szczurów i kierowanie nimi w ciasnych, wielopoziomowych labiryntach. Redaktorzy magazynu “Discover” zwrócili uwagę, że za sprawą naukowego eksperymentu udało się wykreować “szczurzych cyborgów”, będących w pełni posłusznych wobec człowieka.

Celem docelowym dla badaczy jest oczywiście stworzenie podobnej technologii, którą można by skutecznie zastosować u ludzi. Na chwilę obecną naukowcy wciąż są jednak od tego bardzo daleko, a pomyślność eksperymentu ze szczurem jest dopiero pierwszym krokiem w długofalowym procesie. Wszczepienie implantów do ludzkiego mózgu byłoby znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku zwierząt, a poza zagrożeniem dla zdrowia, technologia powodowałaby zapewne również szereg etycznych i moralnych pytań.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Inquisitr.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

kontrola umysłu czy elektroniczne lejce?