Kontrolowania umysłu myszy za pomocą ludzkich myśli

Opublikowano: 04.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Grupa badaczy z chińskiego uniwersytetu Zheijang wszczepiła mikroelektrody do mózgu szczura, dzięki czemu możliwa była zdalna kontrola zwierzęcia. Wystarczyła tylko jedna myśl o poruszeniu lewym ramieniem, by szczur obrócił się w lewo. Nieodzowny w całym procesie był oczywiście komputer, który przekazywał sygnał pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.

Wyniki eksperymentu wykazały, że mózgi szczurów mogą być pomyślnie kontrolowane przez ludzki umysł, tak aby wykonać zadanie nawigacyjne w specjalnie zaprojektowanym labiryncie. Proces wymiany informacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem jest możliwy za pomocą komputerowych interfejsów. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy cały proces może nieść ze sobą jakieś ryzyko dla zdrowia szczura.

Współczesna technologia jest już na tyle udoskonalona, że pozwala na zdalne kontrolowanie szczurów i kierowanie nimi w ciasnych, wielopoziomowych labiryntach. Redaktorzy magazynu “Discover” zwrócili uwagę, że za sprawą naukowego eksperymentu udało się wykreować “szczurzych cyborgów”, będących w pełni posłusznych wobec człowieka.

Celem docelowym dla badaczy jest oczywiście stworzenie podobnej technologii, którą można by skutecznie zastosować u ludzi. Na chwilę obecną naukowcy wciąż są jednak od tego bardzo daleko, a pomyślność eksperymentu ze szczurem jest dopiero pierwszym krokiem w długofalowym procesie. Wszczepienie implantów do ludzkiego mózgu byłoby znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku zwierząt, a poza zagrożeniem dla zdrowia, technologia powodowałaby zapewne również szereg etycznych i moralnych pytań.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Inquisitr.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

kontrola umysłu czy elektroniczne lejce?