Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą rozpocząć strajk

Opublikowano: 24.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1413

Jak donosi RÚV, Islandzkie Stowarzyszenie Kontrolerów Ruchu Lotniczego (FÍF) i zarząd Ísavii, spółki, która zarządza międzynarodowym lotniskiem w Keflavíku, są nadal w trakcie negocjacji pracowniczych i możliwe jest, że związek zdecyduje się na rozpoczęcie strajku we wtorek 31 sierpnia.

Negocjacje trwały wczoraj do późna i chociaż związek mógł głosować nad rozpoczęciem strajku w dniu dzisiejszym, odłożono ten pomysł, ponieważ zostały poczynione pewne postępy w rozmowach z zarządem. Główny obszar sporu dotyczy godzin pracy.

Wciąż jednak istnieje możliwość czasowego wstrzymania pracy, co może nastąpić już w przyszłym tygodniu. Z tego powodu do negocjacji włączył się negocjator państwowy w nadziei, że uda się doprowadzić do porozumienia między pracownikami a zarządem.

Sprawa jest szczególnie pilna, gdyż gospodarka Islandii jest w dużej mierze uzależniona od turystyki. Prezes Play Air, Birgir Jónsson, powiedział w rozmowie z Vísir, że „strajk jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje teraz branża turystyczna”. Wyraził nadzieję, że wkrótce uda się osiągnąć porozumienie.

Jeśli strajk zostanie przegłosowany i zatwierdzony przez związek zawodowy, to rozpocznie się o 5:00 rano we wtorek 31 sierpnia i potrwa do 10:00.

Źródło: IcelandNews.is


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.